Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ: Αναμέτρηση με φόντο τα…αστέρια

Η μεγάλη αναμέτρηση της Premier League, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ, στο μικροσκόπιο του Bet of the Day για το Σάββατο.

• «Όλντ Τράφορντ», Μάντσεστερ (74.140 θ.)
  • Παράδοση αναμετρήσεων ανεξαρτήτως έδρας ή διοργανωσης: Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ 94 νίκες, Τότεναμ 53 νίκες, 49 ισοπαλίες
  • Σε επίπεδο Premier League, η Γιουνάιτεντ έχει νικήσει την Τότεναμ περισσότερες φορές από οποιαδήποτε άλλη ομάδα (37), σε 59 αναμετρήσεις, όσες και τις Άστον Βίλα & Έβερτον.
  • Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έχει συνεισφορά σε εφτά γκολ στα πέντε τελευταία ματς πρωταθλήματος κόντρα στην Τότεναμ (4 γκολ, 3 ασίστ).

Το 21ο γκολ το πανηγυρίζεις όπου και αν είσαι!

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ρεπορτάζ: Παραδόθηκε άνευ όρων στη συντοπίτισσα Σίτι και συνετρίβη 4-1 εκτός. Ετσι, διεκόπη το αήττητο σερί των 8 αγώνων και υποχώρησε στην 5η θέση, έχοντας τρία ματς περισσότερα από την 4η Άρσεναλ.

Απουσίες: Εκτός έμεινε στο ματς με τη Σίτι με πρόβλημα της τελευταίας στιγμής ο Κριστιάνο Ρονάλντο (φορ, 23/9) και δίνεται αμφίβολος για σήμερα. Θετικοί στον κορωνοϊό βγήκαν οι αμυντικοί Βαράν (16 συμ.) και Σο (19 συμ.).

Πιθανή ενδεκάδα (4-2-3-1): Ντε Χέα – Γουάν-Μπισάκα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Τέγιες – Πογκμπά, ΜακΤόμινεϊ – Ελάνγκα, Φερνάντες, Σάντσο – Ράσφορντ

Stat Attack: Τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες εντός έδρας αναμετρήσεις της Γιουνάιτεντ στο πρωτάθλημα ήταν ισόπαλες στο ημίχρονο.

Τότεναμ

Ρεπορτάζ: Τη Δευτέρα εμφανίστηκε αποτελεσματική και «πάτησε» την Εβερτον (5-0 εντός). Ή του ύψου ή του βάθους είναι στα τελευταία η ομάδα του Αντόνιο Κόντε. Τα «σπιρούνια» έχουν ευκαιρία με μια νίκη απόψε να βρεθούν πάνω από τους «κόκκινους διαβόλους» στη βαθμολογία, ενώ έχουν δύο ματς λιγότερα.

Απουσίες: Χωρίς σημαντικές απουσίες ταξίδεψε στο «Ολντ Τράφορντ», αφού μονάχα οι αναπληρωματικοί Σκιπ (χαφ) και Τανγκάνγκα (κεντρικός αμ.) δίνονται τραυματίες.

Πιθανή ενδεκάδα (4-2-3-1):  Γιορίς – Ρομέρο, Ντάιερ, Ντέιβις – Ντόχερτι, Χόιμπιεργκ, Μπεντανκούρ, Ρεγκιλόν – Κουλουσέφσκι, Κέιν, Σον

Stat Attack: Έξι από τα εφτά τελευταία εκτός έδρας της Τότεναμ έληξαν ισόπαλα στο ημίχρονο.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ: Αναμέτρηση με φόντο τα...αστέρια

Εκτίμηση Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ

Αναμέτρηση από την οποία διακυβεύονται πολλά για την Γιουνάιτεντ. Μια ήττα εδώ θα είναι καταστροφική, στην ήδη υπάρχουσα κακή κατάσταση. Η Τότεναμ βέβαια δεν είναι αξιόπιστη. Αν βρεθεί σε καλή ημέρα μπορεί να κάνει πάρτι, αλλά αν όχι… Τα στατιστικά λένε Χ ημίχρονο, το οποίο φαντάζει καλή επιλογή λόγω της κρισιμότητας του αγώνα.

Με το Golden 21 προβλέπεις σε ποιους 7 αγώνες θα μπουν ακριβώς 21 γκολ και διεκδικείς έως και 21.000 ευρώ κάθε εβδομάδα.