2.15 στα Φερόε, 2.25 στην Πολωνία

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι! Χθες ξεκινήσαμε καλά με 2/3 αλλά, θα μπορούσαμε πολύ εύκολα να έχουμε κάνει το 3/3! Το Άλεσουντ – Μόλντε είχε ήδη πληρωθεί από το 30′ και στην Λετονία η Γιεγκλάβα γύρισε μέσα σε 4 λεπτά το εις βάρος της σκορ, επιβεβαιώνοντας την πρόβλεψη για over 2,5. Μας “πούλησε” η Λόρι όμως! Και αναφέρω μόνο αυτή γιατί μετά το 1-1 από την Αραράτ, είχε τουλάχιστον 10 τελικές… Με τις περισσότερες μισό γκολ! Δεν είναι τυχαίο πως, τέλειωσε τον αγώνα με 19( !) τελικές προσπάθειες. Κι όμως, το “φεστιβάλ χαμένης ευκαιρίας” μας στέρησε το απόλυτο! Τ’ αφήνουμε πίσω και πάμε στα σημερινά.

Στις 19:00 για τα πλέι οφ στη Δανία η εξαιρετική φέτος Άαρχους, φιλοξενεί την Νόρντζελαντ. Οι γηπεδούχοι μπορεί να έρχονται από το 0-0 με την Μπρόντμπι εκτός έδρας μα, μιλάμε για ένα άκρως πλασματικό αποτέλεσμα! Η φιλοξενούμενοί δεν έχουν την ίδια ποιότητα, διαθέτουν όμως την καλύτερη επίθεση. Η Κοπεγχάγη ξέφυγε 9 βαθμούς από την Άαρχους, οπότε δεν έχει πλέον κανέναν λόγο για… σκοπιμότητες στο παιχνίδι της! Αν προσθέσουμε και το αποτέλεσμα της τελευταίας συνάντησης τους (σσ 4-5 με 6 γκολ στο 1ο ημίχρονο), ποντάρουμε over 1,5 ημιχ.

Στις 19:00 και στην 1η κατηγορία της Πολωνίας, ποντάρουμε over 2,5 στο ντέρμπι των… Χαμηλών πατωμάτων, μεταξύ της 15ης Μπελσάτοφ και της 17ης Τσοίνιτσε. Εδώ πηγαίνουμε με τα 3 στα 3 over 2,5 της των γηπεδούχων στα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια, με την άθλια αμυντική συμπεριφορά των φιλοξενούμενων που, ούτε οι ίδιοι θυμούνται από πότε έχουν να κρατήσουν το 0 στην άμυνα και φυσικά με, την προϊστορία των μεταξύ τους αναμετρήσεων (σ.σ. 4/5 over 2,5).

Και κλείνουμε με Ν. Φερόε. Η 5η Βίκινγκουρ υποδέχεται την 6η Φουγκλαφιορντούρ, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής. Δύο ομάδες που ιστορικά σκοράρουν πολύ! Πάρα πολύ! Οι 8 στις 10 μεταξύ τους τελευταίες αναμετρήσεις, έχουν βγει over 3,5 . Το ίδιο θα ποντάρουμε και σήμερα.