Γκολ που… χρυσοπληρώνουν

Καλημέρα και καλό στοιχηματικό… ΣΚ σε όλους. Με ένα ματς από τα play offs της Ιταλίας και ένα από Σκωτία θα ασχοληθώ σήμερα. τα οποία μου κέντρισαν αρκετά το ενδιαφέρον.

Λίβινγκστον – Χιμπέρνιαν

Λίβινγκστον: Άδικη ήττα στην πρώτη αγωνιστική με 1-0 από τη Σεντ Μίρεν χάνοντας πολλές ευκαιρίες στην επανάληψη. Παρ’ όλα αυτά δείχνει ακόμη ανέτοιμη και χρειάζεται πολύ δουλειά ακόμα. Περιμένω ένα γκολ όμως να το πετύχουν στην έδρα τους παίρνοντας αρκετές πρωτοβουλίες.

Χιμπέρνιαν: Εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας δις απέναντι στην Κιλμάρνοκ. Θέλει πολύ δουλειά όμως στη φυσική κατάσταση. Μετά τη νίκη της πρεμιέρας περιμένω ένα γκολ και από αυτήν.

• 4/6 goal/goal στα μεταξύ τους παιχνίδια.
  • 3/6 over 2,5 στην έδρα της γηπεδούχου.

Κίεβο – Σπέτσια

Κίεβο: Πραγματοποίησε εμφάνιση αντάξια της ποιότητά της ξεπερνώντας το εμπόδιο της Έμπολι σε νοκ άουτ ματς στη Βερόνα. Έχοντας τη ψυχολογία στα ύψη και με τον Γκαριτάνο να πετάει φωτιές  άνετα σκοράρει ένα γκολ.

Σπέτσια: Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 30’ και έχοντας πολλά αγωνιστικά προβλήματα στο τέλος έφυγε νικήτρια από το Σαλέρνο με 1-2. Ομάδα με εξαιρετική μεσοεπιθετική λειτουργία μπορεί να κάνει εύκολα τα ζημιά και έχοντας επίσης παραπάνω διάστημα ξεκούρασης.

• Under 2,5 τα 18 από τα 21 τελευταία ανεξαρτήτως έδρας για την Κιέβο.
  • Goal/goal οι 6 από τις τελευταίες 8 εξορμήσεις της Σπέτσια.