Τρομοκράτες εναντίων... απόρθητου

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλα τα Κουβανεζόπαιδα, επιβεβαιώθηκε η δυνατή μας πρόταση το Σάββατο και κάναμε ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα αν και θα μπορούσαμε να έχουμε το απόλυτο στις στήλες μας αλλά η Ρεμς δεν έκανε ούτε τα βασικά αλλά όλα στα πρόγραμμα είναι, συνεχίζουμε!

Τσαγκαροδευτέρα σήμερα αλλά έχω βρει κάτι που αξίζει κατά τη γνώμη μου, για να το δούμε αναλυτικά!

Φορτούνα Ντίσελντορφ – Χόλσταϊν Κίελ

Η ομώνυμη ομάδα της πόλης του Ντίσελντορφ περνάει μια κρίσιμη καμπή στην προσπάθειά της για άνοδο στη Bundesliga, προέρχεται από στραβοπάτημα στην έδρα της Βούρτζμπεργκερ Κίκερς με 2-1 αποτέλεσμα που την άφησε στην 7η θέση με 32 βαθμούς και σύνολο τερμάτων 28-24. Το όπλο φέτος της Φορτούνα είναι η έδρα της όπου σε 9 εντός έδρας παιχνίδια έχει 6 νίκες και 3 ισοπαλίες όπου στα τελευταία 5 έχει σκοράρει στα 3 από το 1ο ημίχρονο.

Το καμάρι της πόλης του Κιέλου διανύει μέχρι στιγμής ονειρική σεζόν καθώς ο άθλος της πρόκρισης επί της Μπάγερ Μονάχου δεν ήταν μια φούσκα και το Χόλσταϊν Κίελ απέκλεισε τη Ντάρμσταντ στα πέναλντι μετά το τελικό 1-1 και περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της στη φάση των προημιτελικών. Στο πρωτάθλημα πάει εξαιρετικά καθώς καθάρισε με 3 γκολ από το 1ο ημίχρονο με 3-1 την Μπραουνσβάιγκ και ανέβηκε στην 3η θέση με 36 βαθμούς και σύνολο τερμάτων 32-19 διαθέτοντας της καλύτερη άμυνα της Zweite Liga. Τρομερό στατιστικό στις εξόδους της αφού φέτος είναι αήττητη σε 10 αγώνες με 6 νίκες και 4 ισοπαλίες ενώ στις 3 από τις τελευταίες 5 έχει σκοράρει από το 1ο ημίχρονο.

Εκτίμηση : Η γηπεδούχος στα 5 τελευταία παιχνίδια στην έδρα της έχει 3/5 goal /goal & 4/5 over 2,5 ενώ αντίστοιχα η φιλοξενούμενη στις 5 τελευταίες εξόδους της 3/5 goal /goal & 1/5 over 2,5 έχοντας σκοράρει όμως 5/5. Η μεταξύ τους παράδοση στους 3 τελευταίους αγώνες παρουσιάζει 3/3 goal/goal & 2/3 over 2,5 με 2/3 ισοπαλίες και θα στηριχθώ σε αυτά!