Δεν σπάει το σερί της Γιουνάιτεντ

Ένα γκολ μπήκε τελικά στο Φάληρο και την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Σίτι, ωστόσο ήρθε μερικά λεπτά αργότερα απ’ ότι θα θέλαμε. Επιστροφή στα βάσανα σήμερα, ξανά με εκπρόσωπο του Μάντσεστερ.

Αφού έφερε 1-1 με τη Γουλβς εκτός έδρας, η Σαουθάμπτον υποδέχεται τη Γιουνάιτεντ, προερχόμενη από 5-2-0. Μία πάνω μία κάτω οι «κόκκινοι διάβολοι», έχουν την τρέχουσα περίοδο τρεις νίκες σερί αλλά τίποτα δεν προμηνύει πως θα επεκταθεί το σερί αυτό δίχως ιδρώτα.

Οι «άγιοι» μετρούν 4/5 ματς με γκολ προς το τέλος από τα μέσα Οκτωβρίου μέχρι σήμερα, ενώ η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ έχει βρει δίχτυα μετά το 70’ στα δύο από τα τρία ματς που έδωσε τελευταία.

Αξίζει δε να σημειωθεί, πως η Γιουνάιτεντ τρέχει σερί επτά εκτός έδρας νικών σε αγώνες Premier League, με τους πέντε τελευταίους εξ αυτών να έχουν τουλάχιστον μία αλλαγή στο σκορ αργά…

Ο Ολλανδός θα καθαρίσει... Μονό (Tipster’League) Mε δυάδα και... Ζινιάκ Mε δυάδα και... Ζινιάκ

16:00 Σαουθάμπτον – Μάντσεστερ Γ.: Over 0,5 στο 74’ – λήξη (1.84)

Οι αγώνες που μετέχουν στην Tipster’League του koubanezos.gr, έχουν σταθερό ποντάρισμα 10 μονάδων ανά επιλεγμένο αγώνα.