Από το… Περθ, με αγάπη

Καλησπέρα σε όλο το παρεάκι! Βραδινό το ραντεβού μας σήμερα, γιατί ο πρώτος αγώνας που θ’ ασχοληθούμε αρχίζει πρωί πρωί την Τετάρτη.

Χθες και οι τρεις προτάσεις ήταν εξαιρετικές αλλά, πέρασαν 1/3. Αν έληγαν οι αγώνες στο 90′, η Ζάμαλεκ θα είχε κερδίσει χωρίς να δεχτεί γκολ. Δυστυχώς το 1-1 έγινε στο 93:40 (!), μόλις 2- δευτερόλεπτα για το τελευταίο σφύριγμα! Επίσης το χορταστικό Σίριους – Βάρμπεργκς 3-3 που, πιάσαμε εύκολα ως over 2,5 σε εξαιρετική τιμή είχε 9 κόρνερ, 12 λεπτά για τη λήξη. Κι όμως σε 18 λεπτά με τις καθυστερήσεις δεν βγήκε ακόμη ένα κι έτσι χάθηκε το over 9,5.

Εδώ στην Άγονη Γραμμή, κυνηγάμε το δύσκολο γιατί, είναι και super καλοπληρωμένο! Όχι τα 1.50 και τα 1.60. Έχουν κι αυτά τις δυσκολίες τους να, δεν είναι για εμάς.

Πάμε στους σημερινούς δύο αγώνες όμως με 3+1 επιλογές με μεγάλο ρίσκο μα… και αποδόσεις.

Για την A- League της Αυστραλίας η 5η Περθ Γκλόρι υποδέχεται την 7η Γουέστερν Γιουνάιτεντ. Μεταξύ τους έχουν βρεθεί μόλις μία φορά σε φιλικό αγώνα, με το σκορ να λήγει ισόπαλο 1-1. Στο φετινό πρωτάθλημα, μιλάμε για δύο ομάδες που… ζουν για να βλέπουν την μπάλα στα δίχτυα. Είτε στου αντιπάλου, είτε στα δικά τους. Στους 3 τελευταίους αγώνες της Περθ Γκλόρι, έχουν μπει 16 γκολ ( 0-4 , 1-3 , 5-3). Στους 4 από τους 5 τελευταίους αγώνες της Γουέστερν Γιουνάιτεντ έχουν μπει 25 (!) γκολ ( 5-3, 1-2, 1-5, 6-2). Επιλογές βασισμένες στα πολλά γκολ, εννοείται.

Η τελευταία επιλογή, έρχεται από τη δεύτερη κατηγορία της Ρωσίας. 3η αγωνιστική και η τελευταία Τομ Τομσκ υποδέχεται την 7η Σπαρτάκ Μόσχας 2, τη β’ ομάδα της Σπαρτάκ. Μιλάμε για δύο πολύ σκληρές ομάδες που η προϊστορία των μεταξύ τους παιχνιδιών, είναι γεμάτη με πέναλτι. Ρισκαδόρικη μα καλοπληρωμένη η επιλογή.