Χατ-τρικ μέσα σε οκτώ λεπτά ο Φελαϊνί! (vid)

Τρία γκολ, όλα με κεφαλιές, μέσα σε διάστημα οκτώ λεπτών κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου της αναμέτρησης Νταλιάν Προ – Σαντόνγκ Λουνένγκ, σημείωσε ο Μαρουάν Φελαϊνί!

Η επίδοση του 32χρονου Βέλγου μέσου είναι ακόμη πιο σημαντική αν αναλογιστεί κανείς πως πρόσφατα επέστρεψε στη δράση! Ο Φελαϊνί είχε βρεθεί θετικός στον κορωνοϊό και, μάλιστα, είχε εισαχθεί και έμενε σε νοσοκομείο της επαρχίας Τζινάν.

Ο Φελαϊνί, που σκόραρε στο 79ο, 83ο και 86ο λεπτό του αγώνα, βοήθησε τη Σαντόνγκ Λουνένγκ να φτάσει στη νίκη με σκορ 3-2 επί της Νταλιάν Προ, σύλλογο τον οποίο προπονεί ο Ράφα Μπενίτεθ.