Στο Τόκιο από τις 23 Ιουλίου ώς τις 8 Αυγούστου θα χτυπάει η καρδιά του πλανήτη. Έπειτα από αναβολή ενός χρόνου ο αθλητισμός αποδεικνύει ότι διαθέτει τη δύναμη να επανασυνδέσει τον κόσμο.

 

Στην πρωτεύουσα της Ιαπωνίας, οι διοργανωτές, σε πάνω από 40 υπερσύγχρονες αθλητικές εγκαταστάσεις, θα υποδεχθούν περισσότερους από 11.000 αθλητές και αθλήτριες από 206 χώρες για να συμμετάσχουν στα 339 αγωνίσματα των 33 αθλημάτων της διοργάνωσης.  

Η Ελλάδα εκπροσωπείται από 83 αθλητές και αθλήτριες που, όπως πάντα, θα παρελάσουν πρώτοι στο Ολυμπιακό Στάδιο του Τόκιο.

 

Η ΕΡΤ, τηλεοπτικός οικοδεσπότης των Αγώνων, έχει προγραμματίσει να μεταδώσει περισσότερες από 600 ώρες προγράμματος, από την Τελετή Έναρξης στις 23 Ιουλίου έως και τις 8 Αυγούστου, οπότε και θα πέσει η αυλαία της μεγαλύτερης αθλητικής διοργάνωσης του πλανήτη, με την Τελετή Λήξης. 

 

Για πρώτη φορά οι μεταδόσεις δεν θα περιοριστούν στην ΕΡΤ1, την ΕΡΤ2 και την ΕΡΤ3, αλλά και σε ακόμη δύο κανάλια που θα διαμορφωθούν μόνο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες και θα μεταδίδονται τόσο μέσω της τηλεόρασης όσο και του διαδικτύου από τη νέα ψηφιακή πλατφόρμα, το ERTFLIX.

 

Με στόχο να προσφέρει στους τηλεθεατές κάθε δυνατότητα να απολαύσουν ελεύθερα, χωρίς περιορισμούς και από όλες τις συσκευές τους Ολυμπιακούς Αγώνες «Τόκιο 2020», η ΕΡΤ θέτει στην υπηρεσία του κοινού όλα τα διαθέσιμα μέσα της (τηλεοπτικά κανάλια, ραδιόφωνο, ψηφιακές υπηρεσίες, μέσα κοινωνικής δικτύωσης).

Καθημερινά η ΕΡΤ2 και η ΕΡΤ3 θα μεταδίδουν συνεχόμενα από τα ξημερώματα έως και το απόγευμα τα κορυφαία αθλητικά γεγονότα. Η ΕΡΤ3 από τις 21:00 έως τη 01:00 θα μεταδίδει σε μαγνητοσκόπηση επιλογές από τα αθλήματα της ημέρας.

 

Παράλληλα, στην ΕΡΤ πέρα από τις επιλεγμένες μεταδόσεις έχουν προγραμματιστεί ειδικές θεματικές εκπομπές, για όσα συμβαίνουν στη χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου. 

 

Έτσι, από τις 7 ώς τις 10 το πρωί, η ΕΡΤ1 προσαρμόζει το καθημερινό της πρόγραμμα με την ειδική ενημερωτική εκπομπή «Αθήνα-Τόκιο», όπου ο Δημήτρης Κοτταρίδης τις καθημερινές και ο Κώστας Λασκαράτος τα Σαββατοκύριακα, με τον Δημοσθένη Καρμοίρη στο στούντιο, συνδέονται με τους ανταποκριτές της ΕΡΤ στο Τόκιο και μαζί με την πολιτική ενημέρωση βάζουν τον τηλεθεατή στο κλίμα της ημέρας από τα αγωνίσματα που είναι σε εξέλιξη, αυτά που προηγήθηκαν και αυτά που θα ακολουθήσουν στη διάρκεια της ημέρας.

Με τη λήξη των αγώνων της κάθε ημέρας στις 17:00, θα προβάλλονται τα σημαντικότερα στιγμιότυπα με αγωνιστική δράση απ’ όλα τα σπορ. 

Στις 19:00, η Κατερίνα Αναστασοπούλου με καλεσμένους από όλα τα σπορ θα προσφέρει όλα τα γεγονότα της ημέρας σε μια πλήρη παρουσίαση από την Αθήνα και το Τόκιο, στην ειδική εκπομπή της ΕΡΤ που θα οδηγεί στο βραδινό δελτίο Ειδήσεων των 21:00.

 

Επιπλέον, τα ψηφιακά μέσα της ΕΡΤ μεγιστοποιούν την πρόσβαση του κοινού σε διαθέσιμο πρόγραμμα, καθώς τα αθλητικά κανάλια της ψηφιακής πλατφόρμας ERTFLIX (ERTSports και ERTSports 2) θα μεταδώσουν ζωντανά αθλητικό πρόγραμμα από τους Ολυμπιακούς Αγώνες «Τόκιο 2020».

 

Παράλληλα, η ΕΡΑσπορ με καθημερινές ζωντανές μεταδόσεις και πλήρη δημοσιογραφική κάλυψη, από τους τρεις απεσταλμένους της στην ιαπωνική πρωτεύουσα, θα ενημερώνει τους Έλληνες ακροατές για όσα συμβαίνουν στους αγώνες.

 

Επίσης, διαδικτυακά το ertnews.gr θα παρέχει ενημέρωση για όσα συμβαίνουν στους αγώνες, με ιδιαίτερη έμφαση στην παρουσία των Ελλήνων αθλητών.

 

Η αποστολή της ΕΡΤ στο Τόκιο αριθμεί 14 δημοσιογράφους και 8 τεχνικούς, που θα μεταφέρουν με πλούσιο ρεπορτάζ και συνεντεύξεις κάθε λεπτομέρεια των Ολυμπιακών Αγώνων. Σύσσωμο το αθλητικό τμήμα της ΕΡΤ με την υποστήριξη –και στο Τόκιο και στην Αθήνα– της Γενικής Διεύθυνσης Τεχνολογίας, θα φροντίσει όλη η συναρπαστική δράση από το σπουδαιότερο αθλητικό γεγονός να φτάσει σε κάθε ελληνικό σπίτι.

 

Η ΕΡΤ γράφει και σ’ αυτή τη διοργάνωση, την ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων.

 

 

Δημοσιογραφική αποστολή στο «ΤΟΚΙΟ 2020»

Ρεπορτάζ-σχολιασμός αγώνων αλφαβητικά από τους:

 

ΑΓΑΤΣΑ Άρια

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Γιάννης 

ΓΗΤΑ Ευγενία  

ΓΚΟΜΩΛΗΣ Νίκος  

ΙΩΑΝΝΟΥ Βαγγέλης 

ΜΑΚΡΗΣ Περικλής 

ΜΠΟΤΣΑΣ Παναγιώτης 

ΜΠΟΥΖΑΛΑ Έλενα

ΣΑΡΑΝΤΟΣ Χρήστος 

ΣΚΥΦΤΑΣ Φάνης 

ΤΑΤΣΗΣ Γρηγόρης 

ΤΣΙΛΚΟΣ Μάκης 

ΤΣΩΝΗΣ Νίκος 

ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ Δημήτρης 

 

Πρόγραμμα Ολυμπιακών Αγώνων «Τόκιο 2020»

με τους σχολιαστές των Αγώνων και τις ελληνικές συμμετοχές

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 21 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 3

11:00-13:00  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΚΙΝΑ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή:  Τάσος Κολλίντζας

13:30-15:30  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΙΑΠΩΝΙΑ – ΚΑΝΑΔΑΣ (Ζ)

Περιγραφή: Πάνος Μπλέτσος

 

ΠΕΜΠΤΗ 22 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 3

11:00-13:00  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΝΔΡΩΝ: ΜΕΞΙΚΟ – ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Τάσος Σταμπουλής

14:30-16:30  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΝΔΡΩΝ: ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

02:30-06:00  ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ ΑΝΔΡΩΝ ΣΚΙΦ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (ΝΤΟΥΣΚΟΣ-ΚΥΡΙΔΟΥ)

Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος

14:00 – 17:00 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Δημήτρης Χατζηγεωργίου

22:00 – 01:00 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ (E)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

02:30-06:15  ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) ΣΕΙΡΕΣ (ΚΥΡΙΔΟΥ-ΜΠΟΥΡΜΠΟΥ/ ΝΤΟΥΣΚΟΣ-ΚΥΡΙΔΟΥ)

Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος

06:15-07:00  ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ – ΕΠΙΛΟΓΕΣ (Ζ)

10:00-11:00  ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Α) (ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ)

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

11:00-12:00  ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (Ε)

Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος

13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

17:00-18:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

22:00-24:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ – ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

 

ΕΡΤ 2

04:00-06:30   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

06:30-08:30   ΤΖΟΥΝΤΟ  -48 (Γ) / -60 (Α) (Ζ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

08:30-09:30   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ -49Κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης

09:30-10:30   ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Ζελίνα Γκάμαρη

10:30-11:15 ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ  ΜΕΙΚΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Βασίλης Μότσης

11:15-12:15   ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ ΑΝΔΡΩΝ  Τερματισμός (Ζ) (ΤΖΩΡΤΖΑΚΗΣ)

Περιγραφή: Τάκης Κουλουμπής

12:15-13:30 ΤΖΟΥΝΤΟ -48 (Γ) / -60 (Α) ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ – ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

13:30-16:00   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

 

ΕΡΤ 3

03:00-05:00  ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: ΙΤΑΛΙΑ – ΚΑΝΑΔΑΣ (Ζ)

Περιγραφή: Θοδωρής Χατζηπαντελής

05:00-07:00  ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Δημήτρης Μπουμπουγιατζής

07:00-08:00   ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ    ΓΑΛΛΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Μ)

Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης

08:00-10:00   ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3   ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Κώστας Χαλβατσιώτης

10:00-12:00    ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ   ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Τάσος Πακλατζής

12:00-13:00   ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3  ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Κώστας Χαλβατσιώτης

13:00-15:30   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  1η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ) (ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ-ΝΤΟΥΝΤΟΥΝΑΚΗ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:30-15:45   ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

15:45-17:45   ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ   ΗΠΑ – ΓΑΛΛΙΑ

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

03:00-07:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ   ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) (ΓΚΙΩΝΗΣ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος, Τάσος Κολλίντζας

08:15-11:15   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)  (ΓΚΙΩΝΗΣ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος, Τάσος Κολλίντζας

13:30-16:30  ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) (ΓΚΙΩΝΗΣ)

 Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος, Τάσος Κολλίντζας

 

ΕΡΤ SPORTS 2

08:30-11:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Z) (ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ)

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

00:30-03:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

03:00-05:30   ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ)  ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ (Ζ) 

Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος

05:30-07:00   ΠΟΛΟ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

10:00-12:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   2η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

13:00-15:00    LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ  (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-17:00    ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 10Μ. ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ε) (ΚΟΡΑΚΑΚΗ)

17:00-18:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

22:00-24:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ – ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

 

ΕΡΤ 2

03:00-04:15    ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤSTREET ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

04:15-05:15 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57Κ (Γ)  (Ζ) (ΤΖΕΛΗ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

05:15-06:20  ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ  10Μ. ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ) (ΚΟΡΑΚΑΚΗ)

Περιγραφή: Έλενα Μπουζαλά

06:20-07:30  ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ STREET ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

07:30-08:00  ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57κ. (Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ 

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

10:30-11:45   ΑΡΣΗ  ΒΑΡΩΝ 61κ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Δέλκος

11:45-13:00   ΤΖΟΥΝΤΟ  -52 (Γ) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Βοϊτσίδης

13:00-14:00   ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ  57κ. (Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ  (Ζ) 

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

14:00-15:45   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 67κ. (Α) (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Δέλκος

ΖΑΠΙΝΓΚ

15:45-16:30 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ  57 (Γ) 68 (Α) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ) 

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

 

ΕΡΤ 3

04:30-06:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   2Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ) 

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

06:30-07:40  ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)

Περιγραφή: Θεόδωρος Φελάνης

07:40-09:40  ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ   ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Δημήτρης Χατζηγεωργίου

09:40-10:30  ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Μαυρόπουλος

10:30-12:30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΝΔΡΩΝ   ΑΙΓΥΠΤΟΣ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης

12:30-13:00  ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Νάτου

13:00-15:00  ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   2Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)  Λήξη: 15:30 (ΧΡΗΣΤΟΥ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:00-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ   ΓΑΛΛΙΑ – ΗΠΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

ΕΡΤ SPORTS

04:00-07:30   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ  ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

7:30-9:00    ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

9:00-10:00   ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 3μ. ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Περιγραφή: Μιχάλης Πέτκωφ

10:00-12:40   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

14:20-16:00   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Z)

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

 

ΕΡΤ SPORTS 2

05:00-14:00  ΤΕΝΙΣ  1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ  1ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ / ΣΑΚΚΑΡΗ)

Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

08:00-11:45  ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ Β’ ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ  

16:00-16:45  ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

00:30-03:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

03:00-05:20   ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ  ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)  

Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος

05:20-07:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) 

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

10:00-12:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

13:00-15:00    LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-16:45    ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Περιγραφή: Τάκης Κουλουμπής

17:00-18:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

 

ΕΡΤ 2

00:30-03:00  ΤΡΙΑΘΛΟ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης

04:00-06:20   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ    2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

06:20-07:30   ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ STREET  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

07:30-09:00   ΤΕΝΙΣ (Α-Γ) 2ος ΓΥΡΟΣ

Περιγραφή: Περικλής Μακρής,  Χρήστος Σαράντος

09:00-09:45     ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10Μ. ΣΥΓΧΡ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Πέτκωφ

09:45-11:00   ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΑΝΔΡΕΣ (Ζ) (ΗΛΙΑΣ)

Περιγραφή: Τάκης Κουλουμπής

11:00-12:00     ΠΥΓΜΑΧΙΑ (Ζ) ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

12:00-13:00   ΞΙΦΑΣΚΙΑ   ΣΠΑΘΗ (Γ) ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ) 

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

13:00-16:00   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ 3

00:30-04:30    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

04:30-06:45    ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  3Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ) 

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

06:45-07:40    ΤΕΝΙΣ (Α-Γ) 2ος ΓΥΡΟΣ 

Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

07:40-09:40  ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ    ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

09:40-12:00  ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Α-Γ)   ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

12:00-13:00  ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 ΑΝΔΡΩΝ ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Θεόδωρος Φελάνης

13:00-15:30  ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  3Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:30-17:00    ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ  ΙΑΠΩΝΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)  

Περιγραφή: Δημήτρης Χατζηγεωργίου

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

06:20-07:00    ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ    2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)  (ΓΚΙΩΝΗΣ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

09:50 – 11:00   ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ    ΣΚΗΤ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ) (ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ)

Περιγραφή: Ζελίνα Γκάμαρη

14:00-15:45   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ  55κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)  

Αρασέ 14:00-14:45  Ζετέ 14:53-15:40 (Back up)

Περιγραφή:  Νίκος Οικονομόπουλος

 

ΕΡΤ SPORTS 2

05:00-14:00   ΤΕΝΙΣ  2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ   2ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

08:30-11:30    ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) 

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

13:00-16:00   ΞΙΦΑΣΚΙΑ   ΣΠΑΘΗ (Γ)  ΞΙΦΟΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ (Α)  ΤΕΛΙΚΟI (Ζ) 

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

 

ΤΡΙΤΗ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

00:30-03:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

02:30-06:00  ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ  ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) (Ζ) 

Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος

06:00-07:00  ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ    3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) (ΓΚΙΩΝΗΣ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

10:00-12:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   4Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

13:00-15:00    LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ    (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-16:45     ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

17:00-18:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ   ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

 

ΕΡΤ 2

 

00:30-03:00   ΤΡΙΑΘΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης

03:00-04:00    ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ  10Μ ΑΕΡΟΒΟΛΟ  ΠΙΣΤΟΛΙ ΜΕΙΚΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΟΚΡ. (Ζ)

Περιγραφή: Ζελίνα Γκάμαρη

04:00-05:10   ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ  ΑΤΟΜΙΚΟ Α-Γ ΦΑΣΗ “32” / “16” (Ζ)  (ΨΑΡΡΑ)

Περιγραφή: Βασίλης Μότσης

05:10-06:00   ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ  10Μ ΑΕΡΟΒ. ΠΙΣΤΟΛΙ ΜΕΙΚΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Ζελίνα Γκάμαρη

06:00-08:45   ΤΖΟΥΝΤΟ -63κ. (Γ) -81κ. (Α) ΦΑΣΗ “32” / ΦΑΣΗ “16” (Ζ) (ΝΤΑΝΑΤΣΙΔΗΣ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

06:00-09:00    ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ ΦΑΣΗ “32” (ΨΑΡΡΑ)

Περιγραφή: Βασίλης Μότσης

09:00-10:00    ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ  10Μ. ΣΥΓΧΡ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Πέτκωφ

10:00-11:45    ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ  -59κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) Αρασέ 10:00-10:45 Ζετέ 10:53-11:40

Περιγραφή:  Νίκος Οικονομόπουλος

ΖΑΠΙΝΓΚ:  ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ ΑΤΟΜΙΚΟ Α-Γ ΦΑΣΗ “32”  (ΨΑΡΡΑ) 

Περιγραφή: Τάκης Κουλουμπής

11:45-13:45   ΤΖΟΥΝΤΟ -63 (Γ) / -81 (Α) ΡΕΠΕΣΑΖ – ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ – ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ) 

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

13:45-16:15  ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

 

ΕΡΤ 3

03:00-04:30    ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ     ΙΑΠΩΝΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Ζ)

Περιγραφή: Άκης Ιωακείμογλου

04:30-06:20     ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ    4Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ) 

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

06:20-09:30     ΤΕΝΙΣ   2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ   3ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

09:30-10:45     ΠΟΛΟ (Α),   ΙΤΑΛΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

10:45-12:20     ΒΟΛΕΪ (Γ),   ΙΤΑΛΙΑ – ΤΟΥΡΚΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

12:20-13:00     ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 (Ζ)

Περιγραφή: Δημήτρης Μπουμπουγιατζής

13:00-15:30     ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   4Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ) 

(ΧΡΗΣΤΟΥ/ ΕΓΓΛΕΖΑΚΗΣ/ ΜΑΡΚΟΣ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:30-17:00     ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ   ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ – ΚΙΝΑ (Ζ

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου   

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

04:00-07:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ    3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)  

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

08:30-11:30   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ   3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

13:30-16:30    ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ   ΦΑΣΗ “16” ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) 

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

 

ΕΡΤ SPORTS 2

05:00-14:00   ΤΕΝΙΣ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – 3ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) 

Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

14:00-15:45  ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 64κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

Περιγραφή: Νίκος Οικονομόπουλος

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 28 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

 

ΕΡΤ 1

00:30-3:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

02:30-05:40    ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ   6η ΜΕΡΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) (Ζ)

Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος

05:40-07:00    LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ  (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

10:00-12:00    ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  5Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

13:00-15:00    LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ   (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-16:45    ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

17:00-18:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ   ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

 

ΕΡΤ 2

03:30-07:00   ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ ΑΤΟΜΙΚΟ Α-Γ ΦΑΣΗ “32” / “16” (Ζ) (ΨΑΡΡΑ)

Περιγραφή: Βασίλης Μότσης

04:00 – 07:00  ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ   ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) (ΓΚΙΩΝΗΣ)

04:00-05:00 (Γ) 05:00-06:00 (Α) 06:00-07:00 (Γ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

05:00-07:00   ΤΖΟΥΝΤΟ (Ζ) (ΤΕΛΤΣΙΔΟΥ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

07:00-08:30   ΤΖΟΥΝΤΟ 90κ. (Α), 70κ. (Γ) (Ζ) (ΤΕΛΤΣΙΔΟΥ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

08:30-09:00    ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (Ε)

09:00-10:00    ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ   3Μ. ΣΥΓΧΡ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Πέτκωφ

10:00-11:00  ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ  ΑΤΟΜΙΚΟ Α-Γ ΦΑΣΗ “16” (Ζ)  

Περιγραφή: Βασίλης Μότσης

11:00-13:15   ΖΑΠΙΝΓΚ  ΤΖΟΥΝΤΟ 90κ. (Α) 70κ. (Γ) (Ζ) (ΤΕΛΤΣΙΔΟΥ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

11:00-12:30   ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ    ΑΤΟΜΙΚΟ Α-Γ ΦΑΣΗ “16” (Ζ) 

Περιγραφή: Βασίλης Μότσης

13:15-16:00   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ  ΣΥΝΘΕΤΟ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

 

ΕΡΤ 3

04:30-06:45  ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  5Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ) 

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

06:45-07:40  ΤΕΝΙΣ  3ος ΓΥΡΟΣ (Α) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Γ) 

Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

07:40-09:40  ΜΠΑΣΚΕΤ  ΗΠΑ – ΙΡΑΝ (Ζ)

Περιγραφή: Δημήτρης Χατζηγεωργίου

09:40-11:00  ΤΕΝΙΣ  3ος ΓΥΡΟΣ (Α) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Γ) 

Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

11:00-13:00  ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Θεόδωρος Φελάνης

13:00-15:30   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  5Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ) (ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ/ ΒΑΖΑΙΟΣ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:30-17:00   ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3   ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ

Περιγραφή: Δημήτρης Μπουμπουγιατζής

17:00-18:00 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΚΙΝΑ

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

09:00-12:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) 

09:00-10:00 (Γ)   10:00-11:00 (Α)  11:00-12:00 (Γ)  

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος, Τάσος Κολλίντζας

14:00-16:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ   ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ) 

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος, Τάσος Κολλίντζας

 

ΕΡΤ SPORTS 2

05:00-14:00  ΤΕΝΙΣ  2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ   3ος ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

 

ΠΕΜΠΤΗ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

00:30-03:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

02:30-06:00 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ   6η ΜΕΡΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ   ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) (Ζ)

Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος

06:00-07:00   LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ   (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια) 

10:00-12:00  ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  6Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

13:00-15:00   LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ   (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-16:45   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ   ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ 

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

 

ΕΡΤ 2

03:30-05:00   ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ  ΑΤΟΜΙΚΟ Α-Γ (Ζ)  (ΨΑΡΡΑ)

Περιγραφή: Βασίλης Μότσης

05:00-07:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος,

07:00-07:30  ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ   ΑΤΟΜΙΚΟ Α-Γ (Ζ) 

Περιγραφή: Βασίλης Μότσης

07:30-09:00  ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ-ΔΙΚΩΠΟΣ (Ε)

09:00-11:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος

11:00-13:00    ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ   ΑΤΟΜΙΚΟ Α-Γ (Ζ) 

Περιγραφή: Τάκης Κουλουμπής

13:00-13:45    ΠΥΓΜΑΧΙΑ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

13:45-16:00   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΣΥΝΘΕΤΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα

 

ΕΡΤ 3

04:30-07:00    ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  6Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ) 

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

07:00-08:00    ΤΕΝΙΣ (Ζ) 

Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

08:00-09:10   ΠΟΛΟ Α’ ΟΜΙΛΟΣ    ΗΠΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

09:10-11:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Μαυρόπουλος, Γιώργος Μίνος

11:00-12:20   ΤΕΝΙΣ (Ζ)

Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

12:20-13:30   ΠΟΛΟ  Α’ ΟΜΙΛΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ – ΙΑΠΩΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

13:30-15:30   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  6Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ  ΜΕΙΚΤΟΙ (Ζ)  Έναρξη: 13:00

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:30-17:00   ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ   ΙΣΠΑΝΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)  Έναρξη: 15:00

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

11:00-12:00   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ  470 / RSX (ΔΙΒΑΡΗ / ΚΟΚΚΑΛΑΝΗΣ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

13:00-13:30   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 6Η ΜΕΡΑ (Ζ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

14:00-15:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Τάσος Κολλιντζάς

15:00-16:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Τάσος Κολλιντζάς

 

ΕΡΤ SPORTS 2

05:00-14:00   ΤΕΝΙΣ   ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ –  ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΜΕΙΚΤΟΥ 

Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος

15:00-17:00  ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ   ΙΣΠΑΝΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

 

ΕΡΤ 1

00:30-03:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

02:45-04:40   ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (Ζ)  ΣΚΙΦ Α-Γ / ΟΚΤΑΚΩΠΟΣ Α-Γ ΤΕΛΙΚΟΙ

Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος

04:40-06:30   ΒΜΧ  ΤΕΛΙΚΟΣ FREESTYLE (Γ)  ΤΕΛΙΚΟΣ FREESTYLE (Α)  

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

06:30-07:00   LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ

10:00-12:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  7Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

13:00-15:00   LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ  (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-17:00   ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ  ΠΙΣΤΟΛΙ 25Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ε) (ΚΟΡΑΚΑΚΗ)

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ 

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

 

ΕΡΤ 2

03:00-06:30   ΣΤΙΒΟΣ  1Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ) (ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ / ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής 

06:30-07:20   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Ζ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

07:20-08:00  ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ  ΠΡΟΚΡ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (Ζ)

Περιγραφή: Ζελίνα Γκάμαρη 

08:00-09:00  ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ  ΠΙΣΤΟΛΙ 25Μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ) 

Περιγραφή: Έλενα Μπουζαλά

09:00-11:00  ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ   ΑΤΟΜΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ, ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)  (ΨΑΡΡΑ)

Περιγραφή: Βασίλης Μότσης

11:00-13:00   ΠΥΓΜΑΧΙΑ   69-75κ. / +91κ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

13:00-15:00  ΣΤΙΒΟΣ  1Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Δημήτρης Χατζηγεωργίου, Περικλής Μακρής

15:00-16:30   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Τάσος Κολλίντζας

 

ΕΡΤ 3

03:00-04:30   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Ζ)

Περιγραφή: Τάσος Πακλατζής, Γιώργος Μίνος

04:30-06:15   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   7Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

06:15-13:00   ΤΕΝΙΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΜΕΙΚΤΟΥ (Ζ)  

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος, Τάκης Κουλουμπής

13:00-15:30    ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  7Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ 4Χ100 ΜΕΙΚΤΗ (Ζ) (ΓΚΟΛΟΜΕΕΦ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:45-17:45   ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ    ΡΩΣΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

07:00-09:30  ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Ζελίνα Γκάμαρη 

11:00-13:00  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ   Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

14:00-16:00  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ   Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

 

ΕΡΤ SPORTS 2

07:40-09:40   ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ   ΗΠΑ – ΙΑΠΩΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

16:00-16:45  ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ 

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

 

ΕΡΤ 1

00:30-03:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

04:00-06:00   ΜΠΑΣΚΕΤ  ΙΡΑΝ – ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Κώστας Χαλβατσιώτης

06:00-07:00   ΖΑΠΙΝΓΚ (Ζ)

10:00-12:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  8Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ 4Χ100 ΜΕΙΚΤΗ (Ε) 

13:00-15:00   LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ   (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-16:45   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ   ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

 

ΕΡΤ 2

03:00-06:00   ΣΤΙΒΟΣ 2Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

(ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ / ΚΑΡΑΛΗΣ / ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ / ΠΕΣΙΡΙΔΟΥ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής

06:00-08:30   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ FINN  ΑΝΔΡΩΝ / 470 (ΜΙΤΑΚΗΣ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

08:30-10:00   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ   RSX ΤΕΛΙΚΕΣ ΙΣΤΙΟΔΡΟΜΙΕΣ (ΚΟΚΚΑΛΑΝΗΣ / ΔΙΒΑΡΗ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

10:00-11:45  ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 81κ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)  

Περιγραφή: Νίκος Οικονομόπουλος

11:45-13:00  ΠΥΓΜΑΧΙΑ   57-63κ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

13:00-16:00    ΣΤΙΒΟΣ   2Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής, Δημήτρης Χατζηγεωργίου

16:00-17:00   FORMULA 1  (ΟΥΓΓΑΡΙΑ)  ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ (Ζ)

 

ΕΡΤ 3

03:00-04:30   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Ζ)

Περιγραφή: Θοδωρής Χατζηπαντελής, Γιώργος Μαυρόπουλος

04:30-06:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  8Η ΜΕΡΑ – ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

06:00-08:00   ΤΕΝΙΣ ΤΕΛΙΚΟΙ 

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

08:00-09:15   ΠΟΛΟ  Α’ ΟΜΙΛΟΣ,  ΗΠΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

09:15-12:20   ΤΕΝΙΣ ΤΕΛΙΚΟΙ 

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

12:20-13:40   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ  Α’ ΟΜΙΛΟΣ, ΙΤΑΛΙΑ – ΙΑΠΩΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

13:50-15:00   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ  Α’ ΟΜΙΛΟΣ, Ν. ΑΦΡΙΚΗ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

15:00-17:00   ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ  ΗΠΑ – ΤΣΕΧΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

07:00-09:30   ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Έλενα Μπουζαλά

09:30-10:45   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ  Β’ ΟΜΙΛΟΣ, ΚΡΟΑΤΙΑ – ΣΕΡΒΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

11:00-13:00   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ    Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης

14:00-15:45   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ     96κ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)  

 

ΕΡΤ SPORTS 2

06:00-14:00  ΤΕΝΙΣ  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ –  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ-   ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΕΙΚΤΟΥ 

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος, Τάκης Κουλουμπής

14:00-16:00  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ   Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Πάνος Μπλέτσος

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

00:30-03:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

10:00-12:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   9Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

13:00-14:00   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ  ΤΕΛΙΚΑ ΟΡΓΑΝΩΝ (Ζ

συνέχεια από ΕΡΤ 2

14:00-15:00   LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ  (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-16:45   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

22:00-24:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

 

ΕΡΤ 2

03:30-06:00   ΣΤΙΒΟΣ  3Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ) (ΣΚΑΡΒΕΛΗ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής

06:00-07:45   ΠΥΓΜΑΧΙΑ  ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ 63-69κ. / 69-75κ. / 75-91κ. / +91κ.  (Ζ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου 

10:30-11:00   ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

11:00-13:00   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ  ΤΕΛΙΚΑ ΟΡΓΑΝΩΝ (Ζ)

Έδαφος (Α), Άλμα (Γ), Ίππος, Ασύμμετροι Ζυγοί

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα 

13:00-16:00   ΣΤΙΒΟΣ  3Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ) 

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής, Δημήτρης Χατζηγεωργίου

16:00-18:15   FORMULA 1 (ΟΥΓΓΑΡΙΑ)  ΑΓΩΝΑΣ (Ζ)

 

ΕΡΤ 3

03:00-04:30   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  ΦΑΣΗ “16” (Ζ)

Περιγραφή: Τάσος Πακλατζής, Γιώργος Μίνος

04:30-06:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  9Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

06:00-07:40   ΤΕΝΙΣ  

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

07:40-09:40   ΜΠΑΣΚΕΤ   ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΙΑΠΩΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Νάτου

09:40-11:20   ΤΕΝΙΣ

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος

11:20-13:20   ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ   ΙΣΠΑΝΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

13:30-15:00   ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ   ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Άκης Ιωακείμογλου

15:00-15:45   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  ΦΑΣΗ “16” (Ζ)

Περιγραφή: Θοδωρής Χατζηπαντελής

15:45-17:45   ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ    ΗΠΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης 

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

06:00-13:00  ΤΕΝΙΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΕΙΚΤΟΥ 

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος, Τάκης Κουλουμπής

 

ΕΡΤ SPORTS 2

08:30-11:30  ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ  RADIAL ΤΕΛΙΚΗ ΙΣΤΙΟΔΡΟΜΙΑ  (ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

 

ΕΡΤ 1

00:30-07:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

10:00-12:00   ΣΤΙΒΟΣ  4Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ (Ε)

13:00-15:00   LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ  (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-17:00   ΠΟΛΟ ΕΛΛΑΔΑ – ΗΠΑ (Ε)

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ   ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ 

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

 

ΕΡΤ 2

03:30-06:00   ΣΤΙΒΟΣ   4Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ) (ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ / ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ / ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ / ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ / ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ / ΠΟΛΑΚ-ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής

06:00-08:30   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ   470 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 09/10 (Ζ) (ΣΠΑΝΑΚΗ – ΤΣΟΥΛΦΑ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος 

08:30-09:15   ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ  25Μ. ΠΙΣΤΟΛΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Ζελίνα Γκάμαρη

09:15-11:00  ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ  470 ΑΝΔΡΩΝ (Ζ) (ΜΑΝΤΗΣ-ΚΑΓΙΑΛΗΣ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος 

11:00-13:00  ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΤΕΛΙΚΑ ΟΡΓΑΝΩΝ (Ζ) (ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ)

Κρίκοι (Α) Έδαφος (Γ), Άλμα (Α)

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα 

13:00-16:00   ΣΤΙΒΟΣ   4Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ) 

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής, Δημήτρης Χατζηγεωργίου

 

ΕΡΤ 3

03:00-04:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ   ΦΑΣΗ “16” (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Μαυρόπουλος 

04:00-05:15   ΠΟΛΟ   Α’ ΟΜΙΛΟΣ, ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

05:15-05:30   ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

05:30-06:45   ΠΟΛΟ   Α’ ΟΜΙΛΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ – ΗΠΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

07:00-07:40   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  ΦΑΣΗ “16” (Ζ)

Περιγραφή: Τάσος Πακλατζής

07:40-09:40   ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ     ΓΑΛΛΙΑ – ΗΠΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

09:40-10:45  ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  Β’ ΟΜΙΛΟΣ, ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ) Ε: 09:30

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

11:00-13:00   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ   Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Τάσος Σταμπουλής

13:00-13:30   ΠΟΛΟ  ΙΑΠΩΝΙΑ – Ν. ΑΦΡΙΚΗ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

13:30-15:30   ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  ΝΤΟΥΕΤΟ  ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ) (ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ/ ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:45-17:45   ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ   ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΚΕΝΥΑ (Ζ)

Περιγραφή:  Θοδωρής Χατζηπαντελής

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

10:00-10:45   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 87κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ

Αρασέ 10:00-10:45 Ζετέ 10:53-11:40

Περιγραφή:  Νίκος Οικονομόπουλος

12:00-12:30   ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ  ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή:  Τάκης Κουλουμπής

14:00-15:45   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ  +87κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Αρασέ 14:00-14:45 Ζετέ 14:53-15:40

Περιγραφή:  Νίκος Οικονομόπουλος

 

ΕΡΤ SPORTS 2

14:00-16:00   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ  Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:  Ιωσήφ Νικολάου

 

ΤΡΙΤΗ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

 

ΕΡΤ 1

00:30-03:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

03:00-05:00   ΒΟΛΕΪ  Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:  Νίκος Λιώλης

05:00-07:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

Περιγραφή:  Μιχάλης Μανουηλίδης

10:00-12:00   ΣΤΙΒΟΣ   5Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ (Ε)

13:00-13:30   ΠΥΓΜΑΧΙΑ 63-69κ.  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή:  Βίκυ Σπύρου

13:30-15:00   ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  ΝΤΟΥΕΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ζ)  (ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ / ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

16:00-17:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

 

ΕΡΤ 2

03:00-06:35   ΣΤΙΒΟΣ  5Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ) (ΤΣΙΑΜΗΣ / ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ / ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής

06:35-07:45   ΠΥΓΜΑΧΙΑ  57-60κ. (Γ) ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ  54-57κ. (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

07:45-08:30   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

08:30-09:00   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ  FINN (Ζ) ΤΕΛ. ΙΣΤ. (ΜΙΤΑΚΗΣ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος 

09:00-10:30   ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ  3Μ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Πέτκωφ

11:00-13:00  ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ  ΤΕΛΙΚΑ ΟΡΓΑΝΩΝ (Ζ)

Δίζυγο, Δοκός, Μονόζυγο

Περιγραφή: Μαρία Γκίκα 

13:00-16:00  ΣΤΙΒΟΣ 5Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ) 

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής, Δημήτρης Χατζηγεωργίου 

16:00-17:00  ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

 

ΕΡΤ 3

03:00-04:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Τάσος Πακλατζής

04:00-06:00   ΜΠΑΣΚΕΤ Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Κώστας Χαλβατσιώτης

06:00-07:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  B’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (E)

Περιγραφή: Γιώργος Μαυρόπουλος

07:00-07:40   ΒΟΛΕΪ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

(συνέχεια στο ΕΡΤ Sports)

Περιγραφή: Γιάννης Ράνιος

07:40-09:40   ΜΠΑΣΚΕΤ   Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

09:40-10:30   ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ) Έναρξη: 09:30

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

10:30-11:20   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

Περιγραφή:  Μιχάλης Μανουηλίδης

11:20-13:20   ΜΠΑΣΚΕΤ   Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:  Δημήτρης Μπουμπουγιατζής

13:20-13:50   ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

13:50-15:00   ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης

15:00-17:00   ΜΠΑΣΚΕΤ  Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

04:00-04:50   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Θοδωρής Χατζηπαντελής

07:00-09:00   ΒΟΛΕΪ   Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Ράνιος

11:00-13:00   ΒΟΛΕΪ   Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:  Νίκος Λιώλης

13:50-15:30   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 109κ. Α (Ζ)

Περιγραφή:  Νίκος Οικονομόπουλος

15:30-17:00   ΒΟΛΕΪ  Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)  έναρξη 15:00

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

 

ΕΡΤ SPORTS 2

11:00-13:00   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ  Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης

14:00-16:00   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ  Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

00:30-04:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

04:00-07:00   ΠΙΝΓΚ  ΠΟΝΓΚ  ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:  Μιχάλης Μανουηλίδης

10:00-12:00   ΣΤΙΒΟΣ  6Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ (Ε)

13:00-13:30   ΖΑΠΙΝΓΚ (Ζ)

13:30-15:00   ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ζ)  (ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ / ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

16:00-17:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  (Ε)

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

 

ΕΡΤ 2

00:30-03:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΝΕΡΟΥ 10ΧΛΜ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Άκης Ιωακείμογλου

03:00-06:30   ΣΤΙΒΟΣ  6Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής

06:30-07:30   ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ PARK ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

07:30-08:30   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΝΕΡΟΥ 10ΧΛΜ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ε)

08:30-10:00   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ 470 (Γ) 470 (Α) ΤΕΛΙΚΗ (Ζ) 

(ΣΠΑΝΑΚΗ-ΤΣΟΥΛΦΑ / ΜΑΝΤΗΣ-ΚΑΓΙΑΛΗΣ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

10:00-11:30   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης

11:30-12:45   ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΟΜΑΔΙΚΟ PURSUIT ΤΕΛΙΚΟΙ (Α) (Ζ)

Περιγραφή: Τάκης Κουλουμπής

12:45-16:00   ΣΤΙΒΟΣ  6Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ) 

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής, Δημήτρης Χατζηγεωργίου

 

ΕΡΤ 3

 

03:00-04:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Παρουσίαση: Νίκος Παγιωτέλης

04:00-06:00   ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Παρουσίαση: Δημήτρης Μπουμπουγιατζής

06:00-07:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  B’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (E)

07:00-09:00   ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Θοδωρής Χατζηπαντελής

09:00-09:30   ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

09:30-10:45   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ  Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

11:00-13:00   ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή:  Νίκος Λιώλης

13:00-13:50   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ  Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή:   Νίκος Γκομώλης

13:50-15:00   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ  Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

15:00-17:00   ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

04:00-05:00  ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Παρουσίαση: Νίκος Παγιωτέλης

09:00-10:00  ΠΥΓΜΑΧΙΑ 91κ. ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Α) –  75-81κ. ΤΕΛΙΚΟΣ (Α) (Ζ)

Παρουσίαση: Βίκυ Σπύρου

15:00-16:00  ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  ΑΝΔΡΩΝ  Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Ράνιος

16:00-17:00  ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ   Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Ράνιος

 

ΕΡΤ SPORTS 2

08:00-09:15  ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ  Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή:   Νίκος Γκομώλης

13:00-15:15   ΙΠΠΑΣΙΑ  ΥΠΕΡΠΗΔΗΣΗ ΕΜΠΟΔΙΩΝ ΑΤΟΜΙΚΟ (Ζ)

15:15-16:00   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ  109κ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ

Περιγραφή:   Νίκος Οικονομόπουλος

 

ΠΕΜΠΤΗ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

 

ΕΡΤ 1

00:30-05:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

05:30-07:00   ΠΑΛΗ  53Κ ΓΥΝΑΙΚΩΝ & 65Κ ΑΝΔΡΩΝ ΦΑΣΗ “16” /ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ) 

(ΠΕΡΒΟΛΑΡΑΚΗ / ΠΙΛΙΔΗΣ)

Παρουσίαση: Βίκυ Σπύρου

10:00-10:30   ΖΑΠΙΝΓΚ (Ζ)

10:30-12:00   ΣΤΙΒΟΣ 7Η ΜΕΡΑ 20χλμ. ΒΑΔΗΝ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης

13:00-15:00   ΠΑΛΗ  53Κ ΓΥΝΑΙΚΩΝ & 65Κ ΑΝΔΡΩΝ ΦΑΣΗ “16” /ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ) 

(ΠΕΡΒΟΛΑΡΑΚΗ / ΠΙΛΙΔΗΣ)

Παρουσίαση: Βίκυ Σπύρου

16:00-17:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  (Ε)

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

 

ΕΡΤ 2

00:30-03:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΝΕΡΟΥ 10ΧΛΜ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ) (ΚΥΝΗΓΑΚΗΣ)

Περιγραφή: Άκης Ιωακείμογλου

03:00-06:00   ΣΤΙΒΟΣ  7Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής

06:00-06:30   ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

06:30-07:15   ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ  PARK (Α) ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

07:15-09:00   ΒΟΛΕΪ  Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ  ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)  Έναρξη:07:00

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

09:00-09:30   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΝΕΡΟΥ (Ε)

09:30-13:00   ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ  OMNIUM ΑΝΔΡΩΝ  ΣΠΡΙΝΤ ΑΝΔΡΩΝ –  ΚΕΪΡΙΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(ΒΟΛΙΚΑΚΗΣ)

Περιγραφή: Γρηγόρης Τάτσης

13:00-15:45   ΣΤΙΒΟΣ   7Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής, Δημήτρης Χατζηγεωργίου

15:45-16:30   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

23:30-03:30  ΣΤΙΒΟΣ 8Η ΜΕΡΑ  50χλμ ΒΑΔΗΝ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ) 

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης

 

ΕΡΤ 3

00:30-03:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

03:00-04:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Παρουσίαση: Νίκος Παγιωτέλης

04:00-05:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Παρουσίαση: Νίκος Παγιωτέλης

05:00-07:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Ντεντόπουλος

07:15-09:15   ΜΠΑΣΚΕΤ   Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Δημήτρης Δραγώγιας

9:15-10:30    ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Πέτκωφ

10:30-10:45   ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

11:00-12:30   ΧΑΝΤΜΠΟΛ  Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Θεόδωρος Φελάνης

12:30-14:00  ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΑΝΔΡΩΝ BOULDERING (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

14:00-16:00   ΜΠΑΣΚΕΤ  Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

15:50-17:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Μαυρόπουλος

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

09:30-10:45   ΠΟΛΟ  Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

11:00-11:35  ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΑΝΔΡΩΝ BOULDERING (Ζ

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

12:30-14:00  ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

15:10-16:20   ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

 

ΕΡΤ SPORTS 2

09:00-10:00   ΠΥΓΜΑΧΙΑ  69-75κ. ΑΝΔΡΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ-  52-57κ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Παρουσίαση: Βίκυ Σπύρου

13:50-15:00   ΠΟΛΟ  Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:   Νίκος Γκομώλης

15:00-17:00  ΒΟΛΕΪ   Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

00:30-03:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

05:30-06:50   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Θοδωρής Χατζηπαντελής

10:00-12:00   (Ε) ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ε)

13:00-13:30   ΖΑΠΙΝΓΚ (Ζ)

13:30-15:00  ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ζ) (ΕΘΝΙΚΗ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας 

16:00-17:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  (Ε)

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ 

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

 

ΕΡΤ 2

03:30-05:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

05:00-07:30   ΠΑΛΗ  53Κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΡΕΠΕΣΑΖ (Ζ) (ΠΕΡΒΟΛΑΡΑΚΗ)

65Κ. ΑΝΔΡΩΝ Α’ ΓΥΡΟΣ / ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ) (ΠΙΛΙΔΗΣ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

07:30-08:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

08:00-09:45   ΠΥΓΜΑΧΙΑ  ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ  ΤΕΛΙΚΟΙ 81-91 (Α) (Γ)

09:45-10:30    50ΧΛΜ. ΒΑΔΗΝ (Ε)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης

10:30-12:15   ΣΤΙΒΟΣ  8Η ΜΕΡΑ – 20ΧΛΜ. ΒΑΔΗΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) (ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ / ΤΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ / ΦΙΛΝΤΙΣΑΚΟΥ)

12:15-12:40   ΠΑΛΗ 65Κ. (Α) ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ) 

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

12:40-13:45   ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ BOULDERING (Ζ

Έναρξη: 12:30, Λήξη: 14:00

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

13:45-17:00   ΣΤΙΒΟΣ  8Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)

 

ΕΡΤ 3

04:00-05:00   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Μαυρόπουλος

05:00-07:00   ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης

07:00-09:00   ΒΟΛΕΪ    Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

09:00-09:30   ΜΠΑΣΚΕΤ Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Κώστας Χαλβατσιώτης

09:30-10:45   ΠΟΛΟ   Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης 

11:00-12:30   ΧΑΝΤΜΠΟΛ  Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Άκης Ιωακείμογλου 

12:30-13:30   ΠΟΛΟ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 5-8 (Ζ) Ε:12:20

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης 

13:50-15:00   ΠΟΛΟ   Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

15:00-17:00   ΒΟΛΕΪ  Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Τάσος Πακλατζής

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

07:40-09:40   ΜΠΑΣΚΕΤ  Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Κώστας Χαλβατσιώτης

14:00-16:00   ΜΠΑΣΚΕΤ  Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

16:00-17:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Νεντόπουλος 

 

ΕΡΤ SPORTS 2

08:00-09:15  ΠΟΛΟ  ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 5-8 (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

11:00-11:35  ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

12:30-14:00  ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ BOULDERING (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

14:45-15:30  ΠΑΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΑ 53Κ. (Γ) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ) 

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

15:30-16:20 ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΔΥΣΚΟΛΙΑ (Ζ

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

 

ΕΡΤ 1

00:30-05:30  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

05:30-06:50   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Τάσος Πακλατζής

10:00-12:00   (Ε) ΜΠΑΣΚΕΤ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ε)

13:00-13:30   ΖΑΠΙΝΓΚ (Ζ)

13:30-15:00   ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΟΜΑΔΙΚΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ζ)  (ΕΘΝΙΚΗ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

16:00-17:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  (Ε)

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ 

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

22:00-24:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

 

ΕΡΤ 2

 

01:00-03:45   ΣΤΙΒΟΣ 9Η ΜΕΡΑ  ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης

03:45-06:45   ΚΑΝΟΕ – ΚΑΓΙΑΚ ΣΠΡΙΝΤ (Ζ)

Περιγραφή: Βιβή Δρακά

06:45-08:00   ΣΤΙΒΟΣ  9Η ΜΕΡΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ε)

08:00-09:30   ΠΥΓΜΑΧΙΑ  ΤΕΛΙΚΟΙ 48-52 (Α), 48-51 (Γ), 69-75 (Α), 64-69 (Γ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

09:30-12:00   ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ  ΣΥΝΘΕΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Έλενα Μπουζαλά

12:00-13:00   ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ (Ε)

13:00-16:00   ΣΤΙΒΟΣ   9Η ΜΕΡΑ – ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Περικλής Μακρής, Δημήτρης Χατζηγεωργίου

16:00-17:45   ΒΟΛΕΪ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

 

ΕΡΤ 3

05:30-07:30   ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

07:30-09:00   ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Θοδωρής Χατζηπαντελής

09:00-10:30   ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10Μ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Πέτκωφ

10:30-11:45   ΠΟΛΟ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

11:45-12:45  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

12:45-14:30   ΠΑΛΗ ΤΕΛΙΚΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ. 65κ.

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

14:30-17:00  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

15:00-16:45   ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Άκης Ιωακείμογλου

 

ΕΡΤ SPORTS 2

14:00-16:30   ΜΠΑΣΚΕΤ  ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ & ΑΠΟΝΟΜΗ (Ζ)

Έναρξη 14:00

Περιγραφή: Κώστας Χαλβατσιώτης

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

00:30-05:20   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

05:20-07:00   ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ  ΣΠΡΙΝΤ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ, KEIRIN (Α) ΤΕΛΙΚΟΣ OMNIUM (Γ)  ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Τάκης Κουλουμπής

14:00-17:00   ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Δημήτρης Χατζηγεωργίου

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ 

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

22:00-01:00   ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ (Ε)

ΕΡΤ 2

01:00-03:30   ΣΤΙΒΟΣ  10Η ΜΕΡΑ – ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης

03:30-05:00   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 7-8 (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος

05:00-07:00   ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή: Έλενα Μπουζαλά

10:45-13:00   ΣΤΙΒΟΣ  10Η ΜΕΡΑ – ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ε)

 

ΕΡΤ 3

03:00-05:00   ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Δημήτρης Μπουμπουγιατζής

05:30-07:30   ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

07:30-10:00   ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΤΕΛΙΚΟΣ & ΑΠΟΝΟΜΗ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

10:30-11:45   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης 

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

 

ΕΡΤ SPORTS

05:00-06:15  ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 5-6 (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Γκομώλης 

08:00-09:30   ΠΥΓΜΑΧΙΑ  ΤΕΛΙΚΟΙ 57-60 (Γ), 57-63 (Α), 69-75 (Γ), +91 (Α)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου 

 

ΕΡΤ SPORTS 2

07:40-09:00   ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος 

09:00-10:45   ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Άκης Ιωακείμογλου

Θέλεις να μη χάνεις ανάρτηση στον δρόμο για το ταμείο;

Κάνε like στη σελίδα του Koubanezos.gr στο Facebook

Εντάξου στο μεγάλο chat του Telegram

Κάνε εγγραφή στο κανάλι του Koubanezos.gr στο Youtube

Follow το Koubanezos.gr στο Twitter

Ακολούθησε το Koubanezos.gr στο Instagram

Εντάξου στο group του Koubanezos.gr στο Facebook