Δυάδα από την πάλαι ποτέ… Σοβιετική Ενωση

Στήλη διημέρου μεν σήμερα, αλλά θα υπάρξει κι αύριο μία, μόνο με σνούκερ! Οσο για την Πέμπτη, κορδονάκι το Europa…

Μεγάλο Σάββατο

Νέμαν Χρόντνα – Ισλοχ. Η Ισλοχ παίζει ανοιχτά, εξ ου και δεν έχει ισοπαλία (3-0-3) μετά από έξι αγωνιστικές στη Λευκορωσία, η Νέμαν δεν έχει νίκη ακόμη, σε ματς που η λογική ορίζει ως «μαξιλαράκι» τα 2 γκολ πήρα το ασιατικό over 1,75 (με μισή πληρωμή σε 2 γκολ και πλήρης σε 3+) με τιμή στο 1.51 για να μπει στη δυάδα.

Σίριους – Κάλμαρ. Εξαιρετική εκκίνηση για αμφότερες (2-1-0), πιο πολύ για την Κάλμαρ η οποία δεν έχει δεχθεί γκολ επί 270 λεπτά μα, κυρίως, δεν επιτρέπει φάσεις, όπως στο 1-0 με την Ερεμπρο, και αρέσκεται στην κόντρα. Στο draw no bet της η αξία.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ούφα. Μαστίζεται από ελλείψεις η ΤσεΕςΚα, ήταν εμφανείς και στην ήττα με 1-0 στο ντέρμπι από τη Σπαρτάκ παίζοντας όμως με δέκα από το 37’, η Ούσα επί ημερών Ολεξέι Στούκαλοφ απέκτησε ευχέρεια στο σκοράρισμα, περίμενα στο 1.65 το αμφίτερμα και το βρίσκω αρκετά πιο ψηλά.

Κυριακή του Πάσχα

Χίμκι – Ούραλ. H Χίμκι επέστρεψε στις νίκες με το 1-0 στη Μόσχα επί της Ντινάμο με γκολ στα χασομέρια του ματς, στερείται μεν κινήτρου αλλά δεν παίζει ανάλογα. Σε ίδιο status quo και η Ούραλ, 1-1 με την Ακχματ στο τελευταίο. Δυσανάγνωστο ως ματς, ενστικτωδώς πήρα το ασιατικό over 1,75 στο 1.53.

Ράκοφ – Αρκα. Τελικός Κυπέλλου Πολωνίας στην ουδέτερη Λούμπλιν, μόνο το 1967 έπαιξε ξανά τελικό η Ράκοφ (ως ομάδα γ’ κατηγορίας τότε, χάνοντας 2-0 από τη Βίσλα, αλλά στην παράταση), έρχεται από αήττητο σερί 12 επίσημων αγώνων. Η Αρκα μετέχει για τέταρτη φορά σε τελικό αλλά το πήρε μόνο το 1979, κι αυτή με τη Βίσλα είχε παίξει και, συμπτωματικά με φέτος, στη Λούμπλιν. Ομάδα β’ κατηγορίας φέτος, σφιχτή αμυντικά, αν λυγίσει εκτιμώ ότι δεν θα είναι στο 90λεπτο.

Διαβάστε το πλήρες άρθρο και τα υπόλοιπα προγνωστικά του Νίκου Μποζιονέλου στο FootballBet.gr