Ρισκαδόρικο αλλά πληρώνει

Μετά από δύο γερμανικές αποτυχίες, η μία εκ των οποίων είχε έρθει για λίγα δευτερόλεπτα, ο Καρίμ Μπενζεμά μας πλήρωσε απλόχερα την Πέμπτη και μας έδωσε ώθηση για κάτι καλό, μετά κι από το ρεπό της Παρασκευής.

Με Σούπερ Λίγκα 1, τίμια κι ελληνική θα ασχοληθούμε σήμερα. Τρομερό να μην έχει σκοράρει ακόμα σε 180+ λεπτά στα πλέι οφ ο ΠΑΟΚ, που έχει 0-1-1 και γκολ 0-1! Ασφαλώς έχει την ευκαιρία να ξεσπάσει κόντρα στον ΟΦΗ, που αφενός έχει μπει άσχημα με 0-0-2 και αφετέρου είναι ομάδα που παίζει ανοιχτά και δεν κοιτάει να καταστρέψει το παιχνίδι του αντιπάλου.

Κακοί εκτός έδρας οι Κρητικοί, εάν μπει δυνατά η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα έχει πιθανότητες για ένα γκολ νωρίς στο ματς, που θα της δώσει ώθηση για το πρώτο «τρίποντο». Ρισκαδόρικο αλλά πληρώνει καλά το over 0,5 στο πρώτο 15λεπτο.