Γκολ στο 15λεπτο (με… σερί)

Αλλοπρόσαλλη ήταν η Ρεάλ Μαδρίτης στην πρεμιέρα της μετά την πανδημία, καθώς νίκησε με 3-1 την Εϊμπάρ στο Βελδεμπέμπας, ούσα φοβερή στο πρώτο μέρος και προβληματική στο δεύτερο. Απόψε οι «μπλάνκος» φιλοξενούν τη Βαλένθια, που ενώ προηγήθηκε με 1-0 στο 89ο λεπτό του τοπικού ντέρμπι με τη Λεβάντε, δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στα… χασομέρια των καθυστερήσεων. Κι όλα αυτά με τους λεβαντίνους να παίζουν με δέκα!

Οι Μαδριλένοι έχουν ασφαλώς τον πρώτο λόγο αλλά στη μετά κορωνοϊού εποχή όλα είναι σχετικά. Οι «νυχτερίδες» κάνουν συχνά ζημιές, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι και στα επτά τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων, έχει σημειωθεί τουλάχιστον ένα γκολ από το 75’ και μετά. Γιατί να χαλάσει τώρα το σερί; Άλλωστε και οι Βαλενθιάνοι ό,τι κάνανε (και πάθανε) με τη Λεβάντε, στο τέλος έγινε…