1.90 εις τη Λεωφόρον, δυάδα του 19.11

Με γκρικ κλάσικο εν αρχή φορ τουντέι.

Πανατινάικος βέρσους Ολιμπίακος εις τη Λεωφόρον, κρύο θα έχει, πιθανώς βροχή. Με το 3-2 στο Περιστέρι ο Μπολονιακός διεύρυνε το αήττητό του (6-2-0) συνέχισε την πρωταθληματική πορεία στο σέκοντ γύρο. Ο Ολυμπιακός μετρά έιτ, οκτώ σερί νίκες σε πρωτάθλημαν και κύπελλον αλλά η ακόλουθη φιλοξενία της Αϊντχόφεν ίσως του πάρει τα μυαλά.

• Koubanezos.gr και στο Youtube! Ξεκινήσαμε ήδη εκπομπές…

Αρσεναλ βέρσους Λιντς. Ο,τι καλό έκαναν επί ένα μήνα οι Αρσεναλαίοι, το γκρέμισαν με ήττες από Γουλβς και Βίλα. Και η Λιντς είναι απρόβλεπτη, παίζει μπέτερ εκτός «Ελαντ Ρόουντ». Κι αφήστε που έχει από το 2003 να τη νικήσει εκεί, σε επίσημο (έστω και σε μόνο φορ, τέσσερα, γκέιμς).

Προγνωστικά στοιχήματος Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

Τι παίζουμε λεπόν; Αφενός φανμπέτικη, ντόμπρα δυαδούλα. Αφετέρου, για το Του το Λου, τα μπεστ πικς ντε, ημιχρόνιον από τη Λεωφόρο. Στο Περιστέριον και το 3-2 με τον Ατρόμητο ο ΠΑΟ ήταν η πρώτη φορά που νίκησε εφέτο χωρίς να έχει προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, μετά από δέκα… τέτοιες. Και δεν έχει ήττα σε 11 φετινά που προηγήθηκε στο πρώτο. Ο ΟΣΦΠ σκόραρε 11 από τα 15 τελευταία πρώτα ημίχρονα αλλά δις σίζον έχει 16 γκολ στο πρώτο ημίχρονο έναντι 38 στο δεύτερο. Που το πάω; Ένα γκολ ως την ανάπαυλα και τουλάχιστον δύο, τελικό.