Φάουλ στην Αγγλία, κόρνερ στην Τούμπα

Καλησπέρα σας, χθες ένα παιχνίδι είχαμε με δυο επιλογές το οποίο αναβλήθηκε. Σήμερα έχουμε δυο σημεία με φάουλ από Αγγλία και κόρνερ από Ελλάδα.

Αρχικά στις 15:00 στο γήπεδο της Τούμπας αγωνίζονται ο ΠΑΟΚ με τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο ΠΑΟΚ επί εποχής Γκαρσία πιέζει από τα πλάγια και παίρνει πολλά κόρνερ. Δε πιστεύω ότι θα παραδοθεί εύκολα ο Απόλλωνας. Επίσης, στον ΠΑΟΚ έχουν κάνει επιστήμη το over στα κόρνερ του πρώτου ημιχρόνου. Πάω λοιπόν με το over 4,5 κόρνερ του “δικεφάλου” στο πρώτο ημίχρονο στο 2.08. Όποιος θέλει παραπάνω ρίσκο πάει με το over 5,5 σε απόδοση 3.10.

Συνεχίζω στις 16:00 με το Γούλβς – Λέστερ. Διαιτητής ο εικονιζόμενος Άτκινσον με 17,86 μέσο όρο και δύο ομάδες που δεν κάνουν πολλά φάουλ. Η Γούλβς 11,94 μέσο όρο και η Λέστερ 10,06. Θα πάω με το under 22,5 φάουλ καθώς το θεωρώ ψηλά.

Τέλος, μεταφέρομαι στο ντέρμπι της Αγγλίας. Λίβερπουλ εναντίον Μάντσεστερ Σίτι. Διαιτητής ο Όλιβερ με 23,31 μέσο όρο. Η Λίβερπουλ παραχωρεί 11,32 ενώ οι φιλοξενούμενοι 9,21. Το όριο έχει τοποθετηθεί στο 19,5 και θα πάω με το over, καθώς ο διαιτητής μόλις 1 φορά στα τελευταία 13 δεν το επιβεβαίωσε. Επίσης, εδώ να τονίσω ότι οι γηπεδούχοι έχουν ανάγκη μεγάλη τη νίκη καθώς αν δεν κερδίσουν αποχαιρετούν τον τίτλο αφού ήδη είναι αρκετά πίσω.