Θέλουν να δείξουν πράγματα…

Θέλουν να δείξουν πράγματα...

Για ένα τρίλεπτο χάλασε η δουλειά στην Στουτγκάρδη την Παρασκευή. Από το 75’ και μετά το θέλαμε το γκολ, στο 72’ το κάρφωσε ο Γουαμανγκιτούκα. Γκαντεμιά αλλά παίζουν και αυτά…

Με την πρόκριση να είναι ουσιαστικά τελειωμένη υπόθεση από το Αγρίνιο, όπου είχε επιβληθεί με 3-0 του Παναιτωλικού, ο Ολυμπιακός υποδέχεται εκ νέου την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα σε ματς που ενδέχεται να εξελιχθεί σε αγγαρεία.

Το σκορ του πρώτου αγώνα δεν αφήνει και πολλά περιθώρια για πιθανή έκπληξη από μεριάς φιλοξενούμενων, ωστόσο το ροτέισον στο οποίο αναμένεται να προβεί ο Πέδρο Μαρτίνς θα φέρει, πιθανότατα, παίκτες που θα θελήσουν να δείξουν πράγματα.

Γενικώς οι «ερυθρόλευκοι» φέτος συνηθίζουν να φορτσάρουν στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ προέρχονται από 3/5 ματς Κυπέλλου με γκολ στο τελευταίο 20λεπτο. Αξιόλογο το 1.83 για να σημειωθεί ένα τέρμα από το 75’ και μετά.