Την Μπάγερν την απέκλεισε ένα Ελληνόπουλο! (video)

Η Χολστάιν Κίελ, ομάδα δεύτερης κατηγορίας στη Γερμανία απέκλεισε στα πέναλτι την Μπάγερν Μονάχου, με συνολικό σκορ 8-7 και την άφησε εκτός του 3ου γύρου του γερμανικού Κυπέλλου! Με «ήρωα» έναν Έλληνα ομογενή, τον 28χρονο γκολκίπερ Ιωάννη Γκέλιο, ο οποίος απέκρουσε το κρίσιμο πέναλτι κι έδωσε μία «μυθική» πρόκριση στην ομάδα του!

Η γηπεδούχος Κίελο ισοφάρισε στο 95ο λεπτό, έστειλε το ματς στην παράταση (2-2) και μετά στα πέναλτι. Ο Γκέλιος έπιασε το τελευταίο πέναλτι του Μαρκ Ρόκα και έβγαλε νοκ άουτ την πανίσχυρη πρωταθλήτρια Γερμανίας και Ευρώπης

Ο Γιάννης Γκέλιος, που το 2012 ήταν διεθνής με την εθνική μας ομάδα των Ελπίδων, και διακρίνεται και για τα σωματικά του προσόντα (έχει ύψος 1.90), αναδείχθηκε από τις ακαδημίες της Άουγκσμπουργκ. Γεννήθηκε στη Γερμανία αλλά οι γονείς του είναι από το Δασοχώρι Σερρών.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα