Ο απίστευτος Γιακουμάκης ξεπέρασε τον… Ρονάλντο! (video)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης συνεχίζει βγάζει μάτια με την φανέλα της Φένλο στην προσπάθειά της να παραμείνει στην κατηγορία. Η Φένλο κέρδισε με 4-1 στη Χάγη την ADO Ντεν Χάαγκ με τέσσερα γκολ του πρώην επιθετικού της ΑΕΚ!

Ο διεθνςί Ελληνας σέντερ φορ σκόραρε από τα 11 βήματα στο 6ο λεπτό, ενώ στο 58′ σημείωσε ένα σεντερφορίσιο γκολ, καθώς κέρδισε την άμυνα της Ντε Χαγκ και έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα. Ο Μπουράρντ μείωσε στο 65′ για την Ντε Χαγκ, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Γιακουμάκης έκανε το 3-1 μετρά από αντεπίθεση της ομάδας του, για να κλείσει το σκορ λίγο πριν τη λήξη, ξανά στα πέναλτι.

Πλέον ο Γιακουμάκης είναι ο 3ος σκόρερ στην Ευρώπη, έχοντας πλέον 16 γκολ ξεπερνώντας τον Κριστιάνο Ρονάλντο που έχει 15! Και βλέπει την… πλάτη μόνο του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι (20) και του Πολ Ονουάτσου που έχει φέτος 19 τέρματα με την Γκενκ…