Ακριβές σκορ στο… 31.00!

Ενδιαφέρουσα αναμέτρηση το Γουλβς – Εβερτον, αμφότερες έκαναν προκρίσεις στο Κύπελλο ενάντια σε Κρίσταλ Πάλας και Ρόδεραμ, έστω κι αν τα «ζαχαρωτά» χρειάστηκαν την παράταση καθότι έπαιξαν με αλλαγές. Η Εβερτον, κοιτώντας τα τελευταία 40 χρόνια, σκόραρε στις μισές της (4/8) επισκέψεις στο «Μόλινιου» και, μαντέψτε, και στις τέσσερις άνοιξε το σκορ! Μετράει…

Και ένα ωραιότατο στατιστικό που αλίευσα, από Ισπανία μεριά. Η Ατλέτικο έχει 7-1-0 φέτος στη Μαδρίτη, σε κανένα εξ αυτών δεν βρέθηκε πίσω στο σκορ, σερί που, με τα περσινά, φτάνει τα 13 σερί ματς. Η τελευταία ομάδα που της έβαλε πρώτη γκολ στην ισπανική πρωτεύουσα (στο πρωτάθλημα, πάντα) ήταν η… αποψινή της αντίπαλος, η Σεβίλλη. Η οποία σε 12/16 φετινά (και 6/8 εκτός έδρας) έβαλε γκολ πρώτη. Αρα;

Και, καθαρά από ένστικτο και έμπνευση, ακριβές σκοράκι στον νοκ άουτ (με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας) αγώνα Κυπέλλου Γερμανίας ανάμεσα σε Λεβερκούζεν και Αϊντραχτ Φρανκφούρτης. Η οποία Αϊντραχτ την είχε νικήσει 2-1 μόλις προ ολίγων ημερών (2 του Γενάρη) εντός και γενικώς η Μπάγερ είναι ντεφορμέ στο νέο έτος. Το είδαμε και στο 1-1 με τη Βέρντερ. Αντίθετα η αντίπαλός της νίκησε στο Μάιντζ και έκανε τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα. Πιο μαζεμένο το βλέπω: 0-2.

Pre game picks και στο Instagram του Koubanezos.gr! Κάντε follow και δείτε τις προτάσεις μας