Τα δώρα Χριστουγέννων του Μπόμπι

Δύσκολη εποχή και δύσκολος καιρός. Παρόλα αυτά η ομάδα μας είναι εδώ και προσπαθεί να βοηθήσει όπως μπορεί δίνοντάς σας μελετημένες επιλογές για να έχετε κάποιο κέρδος στις γιορτές, όπως και έγινε με το χθεσινό combo από Premier League που πλήρωσε αρκετά καλά.

Κυριακή σήμερα χωρίς πολλά παιχνίδια, αλλά έχω εντοπίσει κάποιες καλές ευκαιρίες, πάμε να τις δούμε μία μία.

Ουτρέχτη – ΑΖ Αλκμααρ

Η Ουτρέχτη προέρχεται από τρομερή ανατροπή στην έδρα της Έμεν με 3-2, αν και προηγήθηκε βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 2-1, για να μπει πιο σοβαρή στο 2ο ημίχρονο και να πάρει τους πολύτιμους 3 βαθμούς που την έφεραν στην 10η θέση με 16 βαθμούς και σύνολο τερμάτων 16-19. Απόντες οι Μπέργκστρομ, Γκουβαρά και Παές.

Η ΑΖ Αλκμααρ ήταν επιβλητική και κέρδισε με 3-1 την Φίτεσε εντός έδρας και βρίσκεται στην 5η θέση με 26 βαθμούς και σύνολο τερμάτων 33-20. Απόντες οι Μάρτινς Ίντι, Σβένσον, Ντε Βιτ και Κλασιέ.

Εκτίμηση: Η γηπεδούχος στα 5 τελευταία της παιχνίδια είχε over 1,5 1ου ημιχρόνου στα 3/5, αντίστοιχα οι φιλοξενούμενοι έχουν 4/5 over 1,5 1ου ημιχρόνου, με το ρυθμό των δύο ομάδων και την καλή τους επαφή με τα δίχτυα θα έχουμε γκολ από νωρίς.

Λίβερπουλ – Γουέστ Μπρομ

Η πρωταθλήτρια Αγγλίας έρχεται από την τεράστια νίκη στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας με 7-0 και έμεινε μόνη στη 1η θέση με 31 βαθμούς και σύνολο τερμάτων 36-19. Τρομερή παράδοση χτίζει η Λίβερπουλ σε αγώνες εν μέσω Χριστουγέννων που έχει μόνο νίκες από το 2014 (με 1-0 τότε στην έδρα της Μπέρνλι). Επίσης ο “Μπόμπι” Φιρμίνο έχει σκοράρει 5 φορές!

Απόντες θα είναι οι Φαν Ντάικ, Σακίρι, Γκόμεζ, Ζότα, Τσιμίκας, Αλκάνταρα και Μίλνερ.

Η Γουέστ Μπρομ έχασε με 3-0 στην έδρα της από την Άστον Βίλα και δίνει τη δική της μάχη για τη παραμονή αφού βρίσκεται 19η με 7 βαθμούς και σύνολο τερμάτων 10-29. Απόντες οι Μπάρτλεϊ, Λίβερμορ και Τάουνσεντ, ενώ αμφίβολος είναι ο Ρόμπσον – Κανού.

Εκτίμηση: Η γηπεδούχος έχει σκοράρει στο 1ο ημίχρονο σε 3/5 τελευταία της παιχνίδια στην Premier League και έχει συνολικά σημειώσει 15 τέρματα, ενώ η φιλοξενούμενη έχει δεχθεί γκολ στο 1ο ημίχρονο σε 4/5 αντίστοιχα παιχνίδια κι έχει σημειώσει 4 γκολ. Θα πάω με το μομέντουμ και την παράδοση.