Δεν έγινε και ομαδάρα…

Δεν έγινε και ομαδάρα...

Μια χαρά τα είπαμε την Παρασκευή, πλήρωσε άνετα η Μπάγερν Μονάχου, που εντέλει διέλυσε με 8-0 την Σάλκε. Επιστροφή σήμερα με Τουρκία και την αναμέτρηση της Φενερμπαχτσέ με τη νεοφώτιστη Χαταϊσπόρ.

Και οι δύο μπήκαν με το δεξί στη νέα σεζόν, η μεν Φενέρ νικώντας με 2-1 τη Ρίζεσπορ και η Χατάι την πρωταθλήτρια Μπασακσεχίρ με 2-0. Σε αμφότερα ματς είχαμε γκολ στο τέλος, με τα «καναρίνια» να έχουν δώσει τα διαπιστευτήριά τους και από τις προηγούμενες χρονιές, με ματς-ροντέο.

Δεν είναι κακές οι πιθανότητες να δούμε κι απόψε αλλαγή στο σκορ στα τελευταία λεπτά, αξίζει το 1.85 για ένα τεμάχιο από το 76ο λεπτό κι έπειτα. Η Φενέρ δεν έγινε ξαφνικά, με την έλευση του Ερόλ Μπουλούτ, η ομαδάρα που θα καθαρίζει τα ματς από νωρίς…