Σκοράρουν με άνεση…

Καλημερίζω τους κουβανέζους φίλους της ομάδας. Καλή εβδομάδα να έχουμε και πάνω απ’ όλα, κερδοφόρα. Δύο αγώνες μου κέντρισαν το ενδιαφέρον.

Κάλμαρ – Νόρκεπινγκ: Με ένα πόντο επέστρεψε η Κάλμαρ από το Χέλσινγκμποργκ (1-1).  Κακή στο πρώτο ημίχρονο έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς ενώ στην επανάληψη του δευτέρου ημιχρόνου ανέβασε στροφές και ισοφάρισε στο 72’. Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται σε περίεργη αγωνιστική κατάσταση. Η Κάλμαρ δεν έχει περιθώρια για άλλες απώλειες οπότε αναμένω να παίξει επιθετικά. Η Νόρκεπινγκ σκοράρει με άνεση αλλά δέχεται και γκολ για… πλάκα.

• 4/5 goal/goal εμφάνισαν οι δύο ομάδες στην έδρα της Κάλμαρ.

Μπέερσχοτ – Γκενκ: Άδικο το αποτέλεσμα για την Μπέερσχοτ όπου ηττήθηκε εντός έδρας με 3-0 από τη Σταντάρ Λιέγης. Ειδικά μετά πρώτο γκολ έχασε τεράστιες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει αλλά στάθηκε άτυχη. Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα δεν αναιρεί μέχρι τώρα την εξαιρετική πορεία που έχει κάνει στο πρωτάθλημα η νεοφώτιστη. Η Γκενκ ηττήθηκε δίκαια από την πρωταθλήτρια Κλαμπ Μπριζ με 2-1 συμπληρώνοντας τρίτο ματς χωρίς νίκη. Συνεχίζει όμως να παίζει επιθετικά, ανεξαρτήτως έδρα και αντιπάλου.

• 2/4 goal/goal εμφάνισαν οι τελευταίοι αγώνες της Μπέερσχοτ ανεξαρτήτως έδρας και αντιπάλου.
  • 2/4 goal/goal οι τελευταίοι αγώνες της Γκενκ εκτός έδρας.