Το δυνατό σερβίς κάνει τη διαφορά…

Καλό ξεκίνημα για την στήλη μας στο US Open καθώς πέρασαν οι 2 από τις  3 επιλογές μας και στις λεπτομέρειες χάθηκε το 3-0 σετ σκορ του Σαποβάλοβ ο οποίος επικράτησε τελικά 3-1.

Πάμε στα… φρέσκα. US Open ημέρα δεύτερη κα στην μάχη ρίχνεται η Μαρία Σάκκαρη, η οποία αντιμετωπίζει την Στέφανι Βόγκελε. Η Μαρία μετά τα δείγματα γραφής που έδειξε στο τουρνουά του Σινσινάτι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση και εκτιμώ πως θα επικρατήσει εύκολα της Ελβετίδας.

Το ματς της Μαρίας θα το συνδυάσουμε σε δυάδα με το over 3,5 set στο ματς του Μακένζι ΜακΝτόναλντ απέναντι στον Κάσπερ Ρουντ. Ο Αμερικανός είναι ένας ταλαντούχος νέος ο οποίος θέλει να κάνει όσο καλύτερη πορεία μπορεί «εντός έδρας» ενώ ο Ρουντ, με το πολύ δυνατό σερβίς θα προσπαθήσει να δικαιολογήσει τον τίτλο του φαβορί της αναμέτρησης. Και οι δυο ικανοί να πάρουν ένα σετ.

Στις 20:00 αναμετριούνται ο Βάσεκ Πόσπισιλ με τον πολύπειρο Γερμανό Φίλιπ Κολσράιμπερ. Θα επιλέξουμε τη νίκη του Καναδού με το πολύ δυνατό σερβίς και τις πολύ καλές τοποθετήσεις του στο γήπεδο.

Τέλος, ισπανική μάχη λαμβάνει χώρα ανάμεσα στον έμπειρο Φελισιάνο Λόπεζ και στον Ρομπέρτο Καρμπάγες Μπαένα. Εκτιμούμε πως θα είναι ένα κλειστό ματς το οποίο θα έχουμε πολλά games.