Με την αύρα του Αλεσάντρο…

Με την αύρα του Αλεσάντρο...

Δεν σκόραρε η Σαχτάρ Ντόνετσκ ούτε στο ημίχρονο ούτε σε ολόκληρο το ματς με την Ίντερ, άρπαξε πέντε συγκεκριμένα κι έτσι δε γράψαμε τρίτη σερί επιτυχία. Πάμε για τη ρελάνς με ένα ματς από τα λιμάνια της Ιταλίας…

Η Σπέτσια απέχει 90 λεπτά από την άνοδο στην Serie A, αρκεί να καταφέρει να υπερασπιστεί το υπέρ της, εκτός έδρας 1-0 κόντρα στη Φροζινόνε. Πιο έμπειροι οι φιλοξενούμενοι, που την τελευταία πενταετία έχουν δύο ανόδους (που βέβαια συνοδεύτηκαν με ισάριθμους, άμεσους υποβιβασμούς).

Τα «καναρίνια» απέδειξαν ότι έχουν την πείρα στα ημιτελικά των play offs, όταν απέκλεισαν την Πορντενόνε χάνοντας με 1-0 εντός έδρας στην πρώτη αναμέτρηση και νικώντας με 2-0 στη δεύτερη. Στη νίκη τους, είχαν σκοράρει δύο φορές στο πρώτο τέταρτο και είναι σαφές πως κάτι τέτοιο θα επιχειρήσουν και απόψε. Καλή η απόδοση για γκολάκι στο μισάωρο…

Υ.Γ.: Και μη ξεχνάτε, μέγιστος Αλεσάντρο Νέστα στον πάγκο της Φροζινόνε…