Μπασκετική πανδαισία στο Novasports!

Μπασκετική πανδαισία στο Novasports!

Διαβολοβδομάδα» EuroLeague, Eurocup, κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA και τένις Davis Cup.

Φουλ μπάσκετ με «Διαβολοβδομάδα» EuroLeague, Eurocup και NCAA, τένις Davis Cup και αναμετρήσεις στις Β΄ κατηγορίες της Ιταλίας και της Ισπανίας περιμένει αυτή την εβδομάδα τους συνδρομητές στο Novasports! Το ενδιαφέρον στρέφεται στο μπάσκετ εκεί όπου η κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση, η EuroLeague συνεχίζεται με διπλή αγωνιστική (9η και 10η) και τα φώτα πέφτουν στις αναμετρήσεις των ελληνικών ομάδων, Μακάμπι Τελ Αβιβ – Ολυμπιακός & Παναθηναϊκός – Βίρτους Μπολόνια (9η αγωνιστική), Ολυμπιακός – Άλμπα Βερολίνου & Παναθηναϊκός – Βιλερμπάν (10η αγωνιστική).

Φυσικά όλη η δράση στην EuroLeague με πλούσιο ρεπορτάζ και εκλεκτούς καλεσμένους θα είναι στην εκπομπή «Playmakers» με τους Γρηγόρη Παπαβασιλείου, Δώρα Παντέλη και την υπόλοιπη κορυφαία μπασκετική δημοσιογραφική ομάδα. Μαζί τους ως…playmaker, o Φώτης Κατσικάρης, ο έμπειρος προπονητής διεθνούς φήμης ο οποίος σε κάθε αγωνιστική ημέρα της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης της EuroLeague, που απολαμβάνουν οι φίλοι του μπάσκετ για 19η σεζόν στο Novasports, θα σχολιάζει και θα αναλύει τις φάσεις και τα αποτελέσματα των παιχνιδιών τόσο πριν τους αγώνες των ελληνικών ομάδων αλλά και μετά το τέλος των αναμετρήσεων κάθε βραδιάς.

Το Eurocup επιστρέφει στην αγωνιστική δράση με την 5η αγωνιστική και το ενδιαφέρον στρέφεται στην αναμέτρηση Σλασκ Βρότσλαβ-Προμηθέας (23/11, 21:00).

Παράλληλα, οι λάτρεις της πορτοκαλί μπάλας θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν συναρπαστικό θέαμα από το Κολεγιακό πρωτάθλημα του NCAA με τον αγώνα Oklahoma-Nebraska (24/11, 24:00).

Στο ποδόσφαιρο, συνεχίζονται τα πρωταθλήματα στις μικρότερες κατηγορίες και για την ισπανική LaLiga Smart Bank οι συνδρομητές θα παρακολουθήσουν τους αγώνες Λας Πάλμας – Τενερίφη (26/11, 23:00) και Ίμπιζα – Ανδόρρα (28/11, 22:00), ενώ για την ιταλική Serie B θα δουν τον αγώνα Παλέρμο – Βενέτσια (27/11, 19:00).

Οι φίλοι του τένις έχουν και αυτοί την τιμητική τους με τις αναμετρήσεις στο Davis Cup και τους αγώνες Αυστραλία – Ολλανδία (22/11), Κροατία – Ισπανία (23/11), Ιταλία – ΗΠΑ (24/11), Γερμανία – Καναδάς (24/11), ημιτελικούς (25 & 26/11) και τελικό (27/11).

Με την πλατφόρμα EON, οι συνδρομητές Nova έχουν πλέον την ευκαιρία να παρακολουθήσουν το αγαπημένο τους αθλητικό περιεχόμενο, μέσα από ένα πλούσιο, καλοσχεδιασμένο και εύχρηστο περιβάλλον, που καθιστά το περιεχόμενο διαθέσιμο οπουδήποτε, οποτεδήποτε και σε οποιαδήποτε συσκευή. Παράλληλα, η ΕΟΝ προσφέρει πρωτοπόρα τεχνικά χαρακτηριστικά όπως το timeshift που δίνει τη δυνατότητα στο συνδρομητή να γυρίσει «πίσω» σε μια ζωντανή μετάδοση αγώνα και να τον παρακολουθήσει από την αρχή εφόσον έχει χάσει το ξεκίνημα του παιχνιδιού ή ακόμη και να γυρίσει πίσω για μία φάση, αλλά και την υπηρεσία EON Sports Mode, που παρέχει ζωντανά στατιστικά για επιλεγμένους αγώνες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα μεταδόσεων (22-28/11) έχει ως εξής στο Novasports:

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

  • 17:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Α’ Προημιτελικός 1ος αγώνας: Αυστραλία-Ολλανδία Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη
  • 19:30 Τουρνουά τένις Davis Cup Α’ Προημιτελικός 2ος αγώνας: Αυστραλία-Ολλανδία Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη
  • 20:00 Playmakers, Α’ μέρος Novasports Prime και στο YouTube του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου, τη Δώρα Παντέλη και ανάλυση Φώτη Κατσικάρη
  • 20:00 EuroLeague – 9η αγωνιστική: Μονακό-Φενέρμπαχτσε Novasports Start σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη
  • 21:00 EuroLeague: Άλμπα Βερολίνου-Ερυθρός Αστέρας Novasports3 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα
  • 21:05 EuroLeague: Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ολυμπιακός Novasports Prime σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή
  • 21:30 EuroLeague: Βαλένθια-Ρεάλ Μαδρίτης Novasports2 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη
  • 21:30 EuroLeague: Αρμάνι Μιλάνο-Αναντολού Εφές Novasports4 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα
  • 21:45 EuroLeague: Μπαρτσελόνα-Παρτίζαν Novasports5 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα
  • 22:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Α’ Προημιτελικός 3ος αγώνας: Αυστραλία-Ολλανδία (αν χρειαστεί) Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη
  • 23:00 Playmakers, Β’ μέρος Novasports Prime και στο YouTube του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου, τη Δώρα Παντέλη και ανάλυση Φώτη Κατσικάρη

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

  • 17:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Β’ Προημιτελικός 1ος αγώνας: Κροατία-Ισπανία Novasports6 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου
  • 18:45 Eurocup – 5η αγωνιστική: Άνκαρα-Τρέντο Novasports Start σε περιγραφή του Θάνου Σολούκου
  • 19:30 Τουρνουά τένις Davis Cup Β’ Προημιτελικός 2ος αγώνας: Κροατία-Ισπανία Novasports6 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου
  • 20:00 Playmakers, Α’ μέρος Novasports Prime και στο YouTube του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου, ανάλυση Φώτη Κατσικάρη
  • 21:00 EuroLeague: Παναθηναϊκός-Βίρτους Μπολόνια Novasports Prime σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη, σχόλιο του Δημήτρη Καρύδα και ρεπορτάζ της Δώρας Παντέλη
  • 21:00 EuroLeague: Βιλερμπάν-Μπάγερν Μονάχου Novasports3 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη
  • 21:00 Eurocup: Σλασκ Βρότσλαβ-Προμηθέας Πάτρας Novasports4 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα
  • 21:30 EuroLeague: Μπασκόνια-Ζάλγκιρις Κάουνας Novasports5 σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή
  • 22:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Β’ Προημιτελικός 3ος αγώνας: Κροατία-Ισπανία (αν χρειαστεί) Novasports6 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου
  • 22:00 Eurocup: Γκραν Κανάρια-Χάποελ Τελ Αβίβ Novasports Start σε περιγραφή του Ορέστη Συντελή
  • 23:00 Playmakers, Β’ μέρος Novasports Prime και στο YouTube του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου, ανάλυση Φώτη Κατσικάρη

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

  • 11:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Γ’ Προημιτελικός 1ος αγώνας: Ιταλία-ΗΠΑ Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη
  • 13:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Γ’ Προημιτελικός 2ος αγώνας: Ιταλία-ΗΠΑ Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη
  • 15:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Γ’ Προημιτελικός 3ος αγώνας: Ιταλία-ΗΠΑ (αν χρειαστεί) Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη
  • 17:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Δ’ Προημιτελικός 1ος αγώνας: Γερμανία-Καναδάς Novasports6 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου
  • 18:30 EuroLeague – 10η αγωνιστική: Ερυθρός Αστέρας-Μακάμπι Τελ Αβίβ Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη
  • 19:30 Τουρνουά τένις Davis Cup Δ’ Προημιτελικός 2ος αγώνας: Γερμανία-Καναδάς Novasports6 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου
  • 20:00 Playmakers, Α’ μέρος Novasports Prime και στο YouTube του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου, ανάλυση Φώτη Κατσικάρη
  • 21:00 EuroLeague: Ολυμπιακός-Άλμπα Βερολίνου Novasports Prime σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη, σχόλιο του Δημήτρη Καρύδα και ρεπορτάζ της Δώρας Παντέλη
  • 21:30 EuroLeague: Αρμάνι Μιλάνο-Φενέρμπαχτσε Novasports Start σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή
  • 21:45 EuroLeague: Ρεάλ Μαδρίτης-Παρτίζαν Novasports5 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα
  • 22:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Δ’ Προημιτελικός 3ος αγώνας: Γερμανία-Καναδάς (αν χρειαστεί) Novasports6 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου
  • 23:00 Playmakers, Β’ μέρος Novasports Prime και στο YouTube του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου, ανάλυση Φώτη Κατσικάρη
  • 24:00 Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA, Oklahoma-Nebraska, Novasports4 σε περιγραφή του Θάνου Σολούκου

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

  • 17:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Α’ Ημιτελικός 1ος αγώνας Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 19:30 Τουρνουά τένις Davis Cup Α’ Ημιτελικός 2ος αγώνας Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 20:00 Playmakers, Α’ μέρος Novasports Prime και στο YouTube του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου, ανάλυση Φώτη Κατσικάρη
  • 20:00 EuroLeague: Μονακό-Μπάγερν Μονάχου Novasports4 σε περιγραφή του Ορέστη Συντελή
  • 21:00 EuroLeague: Παναθηναϊκός-Βιλερμπάν Novasports Prime σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή, σχόλιο του Δημήτρη Καρύδα και ρεπορτάζ της Δώρας Παντέλη
  • 21:30 EuroLeague: Βίρτους Μπολόνια-Αναντολού Εφές Novasports3 σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη
  • 21:30 EuroLeague: Μπαρτσελόνα-Μπασκόνια Novasports5 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη
  • 21:45 Ευρωλίγκα: Βαλένθια-Ζάλγκιρις Κάουνας Novasports Start σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα
  • 22:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Α’ Ημιτελικός 3ος αγώνας (αν χρειαστεί) Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 23:00 Playmakers, Β’ μέρος Novasports Prime και στο YouTube του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου, ανάλυση Φώτη Κατσικάρη

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

  • 14:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Β’ Ημιτελικός 1ος αγώνας Novasports Prime σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 16:30 Τουρνουά τένις Davis Cup Β’ Ημιτελικός 2ος αγώνας Novasports Prime σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 19:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Β’ Ημιτελικός 3ος αγώνας (αν χρειαστεί) Novasports Prime σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 23:00 LaLiga SmartBank – 17η αγωνιστική: Λας Πάλμας-Τενερίφη Novasports Start σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

  • 14:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Τελικός 1ος αγώνας Novasports Prime σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 16:30 Τουρνουά τένις Davis Cup Τελικός 2ος αγώνας Novasports Prime σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 19:00 Τουρνουά τένις Davis Cup Τελικός 3ος αγώνας (αν χρειαστεί) Novasports Prime σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 19:00 Serie B – 14η αγωνιστική: Παλέρμο – Βενέτσια Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

  • 22:00 LaLiga SmartBank: ΊμπιζαΑνδόρρα Novasports1
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
* Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις