Καμερούν: Ισόπαλη η πρόβα τζενεράλε του Μουντιάλ

Προβλημάτισε λίγες μέρες πριν την έναρξη του Μουντιάλ το Καμερούν, μένοντας στην ισοπαλία με τον Παναμά.

Στο τελευταίο του φιλικό πριν την έναρξη του Μουντιάλ, το Καμερούν έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την ομάδα του Παναμά.

Ο αγώνας διεξήχθη στο Άμπου Ντάμπι και τα «αδάμαστα λιοντάρια» άφησαν προβληματισμένους τους φιλάθλους τους , καθώς δεν μπόρεσαν να επικρατήσουν κόντρα ενός θεωρητικά βατού αντιπάλου.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, οι Καμερουνέζοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με σκόρερ τον άσο της Μπάγερν Μονάχου, Έρικ Τσούπο-Μοτίνγκ, ο οποίος είχε εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο μόλις πριν λίγα λεπτά. Η χαρά τους όμως κράτησε μόλις επτά λεπτά αφού στο 55’ ο μπακ της Άντερλεχτ, Μουρίγιο, ισοφάρισε σε 1-1 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Να υπενθυμίσουμε ότι το Καμερούν συμμετέχει σε έναν ιδιαίτερα απαιτητικό όμιλο όπου θα κληθεί να αντιμετωπίσει τις Ελβετία, Σερβία και Βραζιλία.

Η σύνθεση του Καμερούν: Ονανα – Φαϊ, Καστελετο, Ενκουλου(77’ Βου) , Τολο(46’ Εμποσε) – Ονγκλα – Μπεουμο (69’ Μπασογκογκ), Ανγκισα, Εντσαμ(53’ Κουντε), Τοκο-Εκαμπι(46’ Ενκουντου) – Αμπουμπακαρ(46’ Τσουπο-Μοτινγκ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα