Μουντιάλ 2022: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

Μουντιάλ 2022

Ποιοι αγώνες του Μουντιάλ 2022 θα μεταδοθούν ελεύθερα από τον ΑΝΤ1 και ποια επί πληρωμή στο ΑΝΤ1+.

Λίγες εβδομάδες έμειναν για τη διοργάνωση που θα καθηλώσει όλους τους ποδοσφαιρόφιλους. Το Μουντιάλ 2022 θα διαρκέσει από 21 Νοεμβρίου έως και 18 Δεκεμβρίου και θα μεταδοθεί από τον ΑΝΤΕΝΝΑ. Οι 64 αγώνες του κορυφαίου ποδοσφαιρικού γεγονότος, θα μεταδοθούν ζωντανά και αποκλειστικά από τον ΑΝΤ1 και το ΑΝΤ1+.

Αυτό που έχει καθοριστεί από τη συμφωνία είναι ότι 32 αγώνες θα μεταδοθούν ελεύθερα από τον ΑΝΤ1 και άλλοι τόσοι επί πληρωμή στο ΑΝΤ1+, τη συνδρομητική πλατφόρμα του καναλιού.

Βάσει νομοθεσίας η πρεμιέρα καθώς και τα προημιτελικά, τα ημιτελικά και ο τελικός μεταδίδονται υποχρεωτικά στο «ελεύθερο» κανάλι – όπως θα γινόταν και αν είχε περάσει η εθνική μας ομάδα. Στα των ομίλων, όλα τα παιχνίδια των 12:00 και των 15:00 (ώρες Ελλάδος) είναι «κλειδωμένα» στο ΑΝΤ1+ και όλα των 21:00 στον ΑΝΤ1.

Μέσα από την streaming πλατφόρμα ANT1+, οι φίλαθλοι θα μπορούν να παρακολουθήσουν όλα τα παιχνίδια του Παγκοσμίου Κυπέλλου, καθώς και περισσότερες από 200 ώρες ειδικά διαμορφωμένου προγράμματος, αθλητικών εκπομπών, ντοκιμαντέρ και σειρών γύρω από το παγκόσμιο ποδοσφαιρικό γεγονός. Επιπλέον, το σύνολο των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου θα είναι διαθέσιμο μετά τη λήξη της ζωντανής μετάδοσης τους για ετεροχρονισμένη θέαση μέσω του «video on demand».

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντιάλ 2022

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

18:00 Κατάρ – Ισημερινός, ΑΝΤ1

 

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

15:00, Αγγλία – Ιράν, ΑΝΤ1+

18:00 Σενεγάλη – Ολλανδία, ΑΝΤ1+

22:00 ΗΠΑ – Ουαλία, ΑΝΤ1

 

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία, ΑΝΤ1+

15:00 Δανία – Τυνησία, ΑΝΤ1+

18:00 Μεξικό – Πολωνία, ΑΝΤ1+

21:00 Γαλλία – Αυστραλία, ΑΝΤ1

 

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο – Κροατία, ΑΝΤ1+

15:00 Γερμανία – Ιαπωνία, ΑΝΤ1+

18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα, ΑΝΤ1+

21:00 Βέλγιο – Καναδάς, ΑΝΤ1

 

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία – Καμερούν, ΑΝΤ1+

15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα, ΑΝΤ1+

18:00 Πορτογαλία – Γκάνα, ΑΝΤ1+

21:00 Βραζιλία – Σερβία, ΑΝΤ1

 

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία – Ιράν, ΑΝΤ1+

15:00 Κατάρ – Σενεγάλη, ΑΝΤ1+

18:00 Ολλανδία – Ισημερινός, ΑΝΤ1+

21:00 Αγγλία – ΗΠΑ, ΑΝΤ1

 

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία – Αυστραλία, ΑΝΤ1+

15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία, ΑΝΤ1+

18:00 Γαλλία – Δανία, ΑΝΤ1

21:00 Αργεντινή – Μεξικό, ΑΝΤ1

 

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα, ΑΝΤ1+

15:00 Βέλγιο – Μαρόκο, ΑΝΤ1+

18:00 Κροατία – Καναδάς, ΑΝΤ1

22:00 Ισπανία – Γερμανία, ΑΝΤ1

 

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία, ΑΝΤ1+

15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα, ΑΝΤ1+

18:00 Βραζιλία – Ελβετία, ΑΝΤ1

21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη, ΑΝΤ1

Novibet – Το στοίχημα στα καλύτερά του!

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

18:00 Ισημερινός – Σενεγάλη, ΑΝΤ1+

18:00 Ολλανδία – Κατάρ, ΑΝΤ1

21:00 Ιράν – ΗΠΑ, ΑΝΤ1+

22:00 Ουαλία – Αγγλία, ΑΝΤ1

 

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

18:00 Αυστραλία – Δανία, ΑΝΤ1+

18:00 Τυνησία – Γαλλία, ΑΝΤ1

21:00 Πολωνία – Αργεντινή, ΑΝΤ1

21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό, ΑΝΤ1+

 

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

18:00 Καναδάς – Μαρόκο, ΑΝΤ1+

18:00 Κροατία – Βέλγιο, ΑΝΤ1

21:00 Ιαπωνία – Ισπανία, ΑΝΤ1

21:00 Γερμανία – Κόστα Ρίκα, ΑΝΤ1+

 

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

18:00 Γκάνα – Ουρουγουάη, ΑΝΤ1

18:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία, ΑΝΤ1+

21:00 Σερβία – Ελβετία, ΑΝΤ1+

22:00 Καμερούν – Βραζιλία, ΑΝΤ1

 

Φάση των «16»

  1. Νικητής 1ου Ομίλου – Δεύτερος 2ου Ομίλου, (3/12, 17:00), ΑΝΤ1+
  2. Νικητής 3ου Ομίλου – Δεύτερος 4ου Ομίλου (3/12, 21:00), ΑΝΤ1
  3. Νικητής 5ου Ομίλου – Δεύτερος 6ου Ομίλου (5/12, 17:00), ΑΝΤ1+
  4. Νικητής 7ου Ομίλου – Δεύτερος 8ου Ομίλου (5/12, 21:00), ΑΝΤ1
  5. Νικητής 2ου Ομίλου – Δεύτερος 1ου Ομίλου (4/12, 21:00), ΑΝΤ1
  6. Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου Ομίλου (4/12, 17:00), ΑΝΤ1+
  7. Νικητής 6ου Ομίλου – Δεύτερος 5ου Ομίλου (6/12, 17:00), ΑΝΤ1+
  8. Νικητής 8ου Ομίλου – Δεύτερος 7ου Ομίλου (6/12, 21:00), ΑΝΤ1

 

Προημιτελικά

α. Νικητής 1 – Νικητής 2 (9/12, 21:00), ΑΝΤ1

β. Νικητής 3 – Νικητής 4 (9/12, 17:00), ΑΝΤ1

γ. Νικητής 5 – Νικητής 6 (10/12, 21:00), ΑΝΤ1

δ. Νικητής 7 – Νικητής 8 (10/12, 17:00), ΑΝΤ1

 

Ημιτελικά

Νικητής α – Νικητής β (13/12, 21:00), ΑΝΤ1

Νικητής γ – Νικητής δ (14/12, 21:00), ΑΝΤ1

 

Μικρός τελικός

Ηττημένοι ημιτελικών (17/12 17:00), ΑΝΤ1

 

Τελικός

Νικητές ημιτελικών (18/12, 17:00), ΑΝΤ1

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
* Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις