Μουντιάλ 2022 – Μεταδόσεις και κανάλια!

μεταδόσεις μουντιάλ

Η αντίστροφη μέτρηση για το Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2022 ξεκίνησε

Η αντίστροφη μέτρηση για το Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2022 ξεκίνησε και όλος ο πλανήτης από 21 Νοεμβρίου έως και 18 Δεκεμβρίου δίνει ραντεβού με τη «στρογγυλή θεά»! μεταδόσεις μουντιάλ

Η καρδιά του βασιλιά των σπορ, θα χτυπά για έναν ολόκληρο μήνα, στον Όμιλο ΑΝΤΕΝΝΑ. Οι 64 αγώνες του Παγκόσμιου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου, του κορυφαίου ποδοσφαιρικού γεγονότος που θα καθηλώσει δισεκατομμύρια φιλάθλους σε όλο τον κόσμο, θα μεταδοθούν ζωντανά και αποκλειστικά από τον ΑΝΤ1 και το ΑΝΤ1+. μεταδόσεις μουντιάλ

Η φαντασμαγορική τελετή έναρξης που θα γεμίσει τον ουρανό της Ντόχα με χιλιάδες βεγγαλικά θα γίνει το απόγευμα της 21ης Νοεμβρίου λίγο πριν τον πρώτο αγώνα της διοργάνωσης, μεταξύ Κατάρ και Ισημερινού. μεταδόσεις μουντιάλ

Οι λάτρεις της «μπάλας», θα απολαύσουν ζωντανά τη διοργάνωση  σε υψηλή ανάλυση (High Definition) από το κανάλι του ΑΝΤ1, είτε μέσω της  επίγειας ψηφιακής συχνότητας, είτε μέσω της streaming πλατφόρμας ΑΝΤ1+, από οποιαδήποτε συσκευή επιθυμούν. Ο ΑΝΤ1 θα μεταδώσει ζωντανά την τελετή έναρξης, τον εναρκτήριο αγώνα, αγώνες της Φάσης των Ομίλων, της Φάσης των 16, όλα τα παιχνίδια της προημιτελικής και ημιτελικής φάσης, αλλά και τον Μεγάλο Τελικό της 18ης Δεκεμβρίου. Μέσα από την streaming πλατφόρμα ANT1+, οι φίλαθλοι θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν και τα 64 παιχνίδια του Παγκοσμίου Κυπέλλου, καθώς και περισσότερες από 200 ώρες ειδικά διαμορφωμένου προγράμματος, αθλητικών εκπομπών, ντοκιμαντέρ και σειρών γύρω από το παγκόσμιο ποδοσφαιρικό γεγονός. Επιπρόσθετα, το σύνολο των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου θα είναι διαθέσιμο μετά τη λήξη της ζωντανής μετάδοσης τους για ετεροχρονισμένη θέαση μέσω της λειτουργικότητας video on demand.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ είναι το 22ο στην ιστορία της διοργάνωσης, φιλοξενεί 32 ομάδες και ξεχωρίζει ως το πρώτο που θα πραγματοποιηθεί στη Μέση Ανατολή και θα διεξαχθεί χειμώνα (Νοέμβριος – Δεκέμβριος).

1ος Ομιλος2ος Ομιλος3ος Όμιλος4ος Ομιλος
ΚατάρΑγγλίαΑργεντινήΓαλλία
ΟλλανδίαΗΠΑΜεξικόΔανία
ΣενεγάληΙράνΠολωνίαΤυνησία
ΙσημερινόςΟυαλίαΣ. ΑραβίαΑυστραλία
5ος Ομιλος6ος Ομιλος7ος Ομιλος8ος Ομιλος
ΙσπανίαΒέλγιοΒραζιλίαΠορτογαλία
ΓερμανίαΚροατίαΕλβετίαΟυρουγουάη
ΙαπωνίαΜαρόκοΣερβίαΝότια Κορέα
Κόστα ΡίκαΚαναδάςΚαμερούνΓκάνα

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντιάλ 2022

  • Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

12:00 Σενεγάλη – Ολλανδία, ΑΝΤ1+

15:00, Αγγλία – Ιράν, ΑΝΤ1+

18:00 Κατάρ – Ισημερινός, ΑΝΤ1

22:00 ΗΠΑ – Ουαλία, ΑΝΤ1

  • Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία, ΑΝΤ1+

15:00 Δανία – Τυνησία, ΑΝΤ1+

18:00 Μεξικό – Πολωνία, ΑΝΤ1+

21:00 Γαλλία – Αυστραλία, ΑΝΤ1

  • Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο – Κροατία, ΑΝΤ1+

15:00 Γερμανία – Ιαπωνία, ΑΝΤ1+

18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα, ΑΝΤ1+

21:00 Βέλγιο – Καναδάς, ΑΝΤ1

  • Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία – Καμερούν, ΑΝΤ1+

15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα, ΑΝΤ1+

18:00 Πορτογαλία – Γκάνα, ΑΝΤ1+

21:00 Βραζιλία – Σερβία, ΑΝΤ1

  • Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία – Ιράν, ΑΝΤ1+

15:00 Κατάρ – Σενεγάλη, ΑΝΤ1+

19:00 Ολλανδία – Ισημερινός, ΑΝΤ1+

21:00 Αγγλία – ΗΠΑ, ΑΝΤ1

  • Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία – Αυστραλία, ΑΝΤ1+

15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία, ΑΝΤ1+

18:00 Γαλλία – Δανία, ΑΝΤ1

21:00 Αργεντινή – Μεξικό, ΑΝΤ1

  • Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα, ΑΝΤ1+

15:00 Βέλγιο – Μαρόκο, ΑΝΤ1+

18:00 Κροατία – Καναδάς, ΑΝΤ1

22:00 Ισπανία – Γερμανία, ΑΝΤ1

  • Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία, ΑΝΤ1+

15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα, ΑΝΤ1+

18:00 Βραζιλία – Ελβετία, ΑΝΤ1

21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη, ΑΝΤ1

  • Τρίτη 29 Νοεμβρίου

18:00 Ισημερινός – Σενεγάλη, ΑΝΤ1+

18:00 Ολλανδία – Κατάρ, ΑΝΤ1

21:00 Ιράν – ΗΠΑ, ΑΝΤ1+

22:00 Ουαλία – Αγγλία, ΑΝΤ1

  • Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

18:00 Αυστραλία – Δανία, ΑΝΤ1+

18:00 Τυνησία – Γαλλία, ΑΝΤ1

21:00 Πολωνία – Αργεντινή, ΑΝΤ1

21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό, ΑΝΤ1+

  • Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

18:00 Καναδάς – Μαρόκο, ΑΝΤ1+

19:00 Κροατία – Βέλγιο, ΑΝΤ1

21:00 Ιαπωνία – Ισπανία, ΑΝΤ1

21:00 Γερμανία – Κόστα Ρίκα, ΑΝΤ1+

  • Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

18:00 Γκάνα – Ουρουγουάη, ΑΝΤ1

19:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία, ΑΝΤ1+

21:00 Σερβία – Ελβετία, ΑΝΤ1+

22:00 Καμερούν – Βραζιλία, ΑΝΤ1

Φάση των «16»

  1. Νικητής 1ου Ομίλου – Δεύτερος 2ου Ομίλου, (3/12, 17:00), ΑΝΤ1+
  2. Νικητής 3ου Ομίλου – Δεύτερος 4ου Ομίλου (3/12, 21:00), ΑΝΤ1
  3. Νικητής 5ου Ομίλου – Δεύτερος 6ου Ομίλου (5/12, 17:00), ΑΝΤ1+
  4. Νικητής 7ου Ομίλου – Δεύτερος 8ου Ομίλου (5/12, 21:00), ΑΝΤ1
  5. Νικητής 2ου Ομίλου – Δεύτερος 1ου Ομίλου (4/12, 21:00), ΑΝΤ1
  6. Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου Ομίλου (4/12, 17:00), ΑΝΤ1+
  7. Νικητής 6ου Ομίλου – Δεύτερος 5ου Ομίλου (6/12, 17:00), ΑΝΤ1+
  8. Νικητής 8ου Ομίλου – Δεύτερος 7ου Ομίλου (6/12, 21:00), ΑΝΤ1
  • Προημιτελικά

α. Νικητής 1 – Νικητής 2 (9/12, 21:00), ΑΝΤ1

β. Νικητής 3 – Νικητής 4 (9/12, 17:00), ΑΝΤ1

γ. Νικητής 5 – Νικητής 6 (10/12, 21:00), ΑΝΤ1

δ. Νικητής 7 – Νικητής 8 (10/12, 17:00), ΑΝΤ1

  • Ημιτελικά

Νικητής α – Νικητής β (13/12, 21:00), ΑΝΤ1

Νικητής γ – Νικητής δ (14/12, 21:00), ΑΝΤ1

  • Μικρός τελικός

Ηττημένοι ημιτελικών (17/12 17:00), ΑΝΤ1

  • Τελικός

Νικητές ημιτελικών (18/12, 17:00), ΑΝΤ1

 

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
* Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις