Μουντιάλ, αναλυτικό πρόγραμμα και γήπεδα

Μουντιάλ

Διαβάστε το αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων καθώς και τα γήπεδα που θα φιλοξενήσουν του Μουντιάλ του Κατάρ.

Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη του Μουντιάλ 2022 έχει ξεκινήσει, με τη FIFA να γνωστοποιεί το αναλυτικό πρόγραμμα της διοργάνωσης με ημερομηνίες και ώρες.

Novibet – με 0% γκανιότα** και το στοίχημά σου αξίζει περισσότερα!

Στη φάση των ομίλων όλα τα παιχνίδια θα έχουν τοπική ώρα διεξαγωγής τις 13:00, 16:00, 19:00 και 22:00, ενώ όλοι οι νοκ-άουτ αγώνες τις 19:00 και 22:00.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της φάσης των ομίλων:

1η αγωνιστική – Μουντιάλ 2022

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

  • 13:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 16:00 Αγγλία – Ιράν (2ος Όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 19:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor)
  • 22:00 Ηνωμένες Πολιτείες – Ουαλία (2ος Όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

  • 13:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος Όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)
  • 16:00 Δανία – Τυνησία (4ος Όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 19:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος Όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 22:00 Γαλλία – Αυστραλία ή Περού (4ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

  • 13:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)
  • 16:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος Όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 19:00 Ισπανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (5ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 22:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος Όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

  • 13:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
  • 16:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος Όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 19:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος Όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 22:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος Όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

2η αγωνιστική – Μουντιάλ 2022

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

  • 13:00 Ουαλία – Ιράν (2ος Όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
  • 16:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 19:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος Όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 22:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος Όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

  • 13:00 Τυνησία – Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία ή Περού (4ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
  • 16:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος Όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 19:00 Γαλλία – Δανία (4ος Όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 22:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος Όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

  • 13:00 Ιαπωνία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (5ος Όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
  • 16:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 19:00 Κροατία – Καναδάς(6ος Όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 22:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

  • 13:00 Καμερούν – Σερβία (7ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
  • 16:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος Όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 19:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος Όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 22:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος Όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

3η αγωνιστική – Μουντιάλ 2022

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

  • 19:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη ( 1ος Όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 19:00 Ολλανδία – Κατάρ ( 1ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)
  • 22:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 22:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος Όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

  • 19:00 Αυστραλία ή Περού – Δανία (4ος Όμιλος) , (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
  • 19:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος Όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 22:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος Όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 22:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος Όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

  • 19:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 19:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος Όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
  • 22:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος Όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 22:00 Γερμανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (5ος Όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

  • 19:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος Όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
  • 19:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος Όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 22:00 Σερβία – Ελβετία (7ος Όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 22:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος Όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Μουντιάλ 2022 – Οι οκτώ όμιλοι

1ος Όμιλος

  • Κατάρ
  • Ολλανδία
  • Σενεγάλη
  • Εκουαδόρ

2ος Όμιλος

  • Αγγλία
  • ΗΠΑ
  • Ιράν
  • Ουαλία

3ος Όμιλος

  • Αργεντινή
  • Μεξικό
  • Πολωνία
  • Σαουδική Αραβία

4ος Όμιλος

  • Γαλλία
  • Δανία
  • Τυνησία
  • Αυστραλία ή Περού

5ος Όμιλος

  • Ισπανία
  • Γερμανία
  • Ιαπωνία
  • Κόστα Ρίκα ή Νέα Ζηλανδία

6ος Όμιλος

  • Βέλγιο
  • Κροατία
  • Μαρόκο
  • Καναδάς

7ος Όμιλος

  • Βραζιλία
  • Ελβετία
  • Σερβία
  • Καμερούν

8ος Όμιλος

  • Πορτογαλία
  • Ουρουγουάη
  • Νότια Κορέα
  • Γκάνα
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
* Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις